5 listopada 2003 Open Source Software Institute (OSSI) rozpowszechniło informację, że udostępnia publicznie Project Leopard (Phase 1), stanowiący kluczowy komponent platformy usług eGovernment oparty na LAMP (Linux, Apache, MySQL, PHP/Perl/Python). [Źródło].

LAMP, według informacji OSSI, stanowi podstawę na której można tworzyć i uruchamiać skalowalne programy działające na sieci (web-based) w korzystając z oprogramowania o otwartym kodzie.
Projekt Leopard stanowi strukturę usług sieciowych zapewniającą szybki i skuteczny dostęp do technologii LAMP dla programów eGovernment.
Project Leopard można ściągnąć z http://leopard.sourceforge.net.
OSSI ogłosiło także utworzenie grupy roboczej poświęconej tworzeniu Open Government Interoperability Standard (OGIS). Standard ten ma określać wytyczne dla modułów i aplikacji tworzonych na bazie programu Leopard. W skład grupy roboczej weszli przedstawiciele rządu, kręgów akademickich i przedstawiciele przedsiębiorców.
Samo OSSI jest niedochodową instytucją promującą rozwój i wdrożenie rozwiązań opartych na open-source w agencjach rządowych, samorządowych i na uczelniach.
[Przepraszam za język urzędowo-urzędniczy ale tak jest w oryginale]
Archiwalny news dodany przez użytkownika: sanskryt.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →