Firma Novell ogłosiła dzisiaj, że za 210 milionów dolarów chce przejąć jednego z czołowych producentów dystrybucji systemu Linux – SuSE.

Update by honey: Cezary Augustynowicz podesłał nam swój tekst na ten temat.

SuSE jest już drugą firmą związaną z Linuksem, w którą inwestuje Novell – przypomnijmy, że niedawno firma ta stała się włascicielem Ximiana. Novell chce przenieść wszystkie swoje produkty na platformę linuksową.
„Spełniamy oczekiwania naszych klientów, którzy chcieli otwartej i opartej o standardy platformy. Novell od dawna wspierał wizję wieloplatformowości, a Linux staje się coraz ważniejszym elementem tej strategii” – powiedział Jack Messman, prezes i CEO Novella.
Transakcja ma zostać dokonana na początku 2004 roku, do tego czasu Novell chce się porozumieć z pozostałymi udziałowcami SuSE i wypełnić urzędowe formalności.
Jednocześnie IBM ma zainwestować 50 milionów w Novella. Obie firmy mają oferować wsparcie dla SuSE Linuksa na IBM eServer.
Więcej informacji: Informacja prasowa, artykuł na Vnunet
Novell poinformował, że około godziny 17.00 w dniu dzisiejszym odbędzie się transmitowana na żywo konferencja prasowa poświęcona przejęciu SuSE.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: marcoos.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →