Jak podaje niezastąpiony Slashdot (chociaż wspominaliśmy o tym wcześniej ale komentarze na w/w serwisie są istną kopalnią wiedzy) najnowsza wersja (9.2) Mandrake Linux, jest skłonna, podczas procesu instalacji, *zniszczyć* niektóre napędy CD-ROM marki LG
Update: Mandrake Soft wydało oficjalną erratę w tej sprawie. Dostępny jest również uaktualniony pakiet z kernelem (2.4.22-21mdk).

Streszczając komentarze na /. (to nie jest nic oficjalnego – oficjalna notka znajduje się tutaj) i moich własnych badań problem z instalatorem Mandrake (DrakX) istnieje i jest poważny w skutkach. Wynikiem nierozważnego dołączenia do kernela niestabilnego kodu (ChangeLog) jest niszczenie podczas instalacji napędów firmy LG. Zaznaczyć należy, że powyższe to jedynie hipoteza bo na dzień dzisiejszy jedna z zainteresowanych stron (zgadnijmy która) umywa ręce i ogłasza, że „nasze napędy nie są wspierane przez Linuksa” podczas gdy druga usilnie (na razie bez oficjalnych efektów) usiłuje dopatrzeć się przyczyny takiego stanu rzeczy.
Powyższa sytuacja ilustruje pole współpracy producentów popularnego sprzętu z developerami oprogramowania OSS/FS. Prawdą pozostaje że żaden program nie powinien być w stanie zniszczyć sprzętu, żaden sprzęt nie powinien być w stanie zostać zniszczonym przez program. Na rozwiązanie całej sprawy pozostaje jedynie czekać z niecierpliwością – jawne ogłoszenie procedury niszczącej niektóre napędy firmy LG na pewno zaowocuje lepszym produktem dla konsumenta… Zarówno ze strony Mandrake jak i LG.
PS. Dla tych co jednak *muszą* mieć to nowe Mandrake a z różnych przyczyn boją się o swój napęd – jedynym rozwiązaniem gwarantowanym przez nas jest instalacja z odłączonym (mam na myśli fizycznie – wypiętym) cdromem LG, można tego dokonać na różne sposoby. Z ponownym użyciem w/w napędów radziłbym jednak poczekać do wyjaśnienia tudzież nowej seri kerneli Mandrake, tudzież nowego firmware dla napędów LG.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: e.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →