Z okazji wizyty Billa Gatesa w naszym kraju, media poświęcały dużo miejsca na konkurencję Microsoftu – w ostatnich dniach wyjątkowo dużo mówiło się w prasie i telewizji o Janosiku i Linuksie.

Bill przyjechał do naszego kraju podpisać umowę Government Security, na mocy której niektóre agencje rządowe (oraz firma Prokom) będą miały dostęp do kodów źródłowych MS Windows. Government Security jest odpowiedzią giganta z Redmond na zwiększającą się popularność Wolnego Oprogramowania. Trzeba przyznać, że odpowiedzią groźną, bo dla przeciętnego człowieka nie ma wielkiej różnicy między wolnymi licencjami, a pochodnymi shared-source.

Jak już wspomniałem wcześniej, pozytywną stroną wizyty Gatesa w naszym kraju była obecność Linuksa w wielu serwisach informacyjnych. W Wiadomościach wystąpiła Agnieszka Bohosiewicz (prezes PLUGu), w polsatowskich „Informacjach” – niżej podpisany, słyszałem również o wystąpieniu miłośnika Linuksa w telewizji TVN. Niestety, nie dane mi było oglądać tych wystąpień, dlatego proszę Czytelników, którzy je widzieli, o komentarze.

Mam też nadzieję, że nie będą to ostatnie wystąpienia w sprawie otwartości oprogramowania w polskich mediach, a zainteresowanie dziennikarzy wzbudzone wizytą szefa Microsoftu w naszym pięknym kraju nie zniknie wraz z zachodzącym słońcem…
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →