W najbliższą niedzielę (19.10), już po raz czwarty w Elblągu odbędzie się Install Party. Miejscem spotkania niezmiennie pozostaje Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, przy ulicy Związku Jaszczurczego 17.

Tym razem w programie spotkania znajdzie się m.in. prezentacja omawiająca różnice między hackerem a crackerem. Słowa te często są używane w mediach naprzemiennie, mimo istotnych różnic jakie dzielą te dwa pojęcia. Będzie też mowa o możliwościach znalezienia pomocy dla początkujących użytkownikach Linuxa w internecie. Warto dodać, że w trakcie Install Party będzie miała miejsce prapremiera Polish Knoppix Distribution (Polskiej Dystrybucji Linuxa, w skrócie PKD). Równocześnie podobna prezentacja odbywać się będzie w Białymstoku podczas Podlaskich Targów Informatycznych. – Chyba już można powiedzieć, że z Install Party zrobiła się impreza cykliczna – mówi Tomek Prokopowicz, koordynator Lokalnej Grupy Eksperckiej. – Co prawda nie udało się sciągnąć do Elbląga głównego opiekuna projektu PKD ale mam sygnał, że pojawią się ludzie z gdańskiego LGE. Bardzo się cieszymy, że nasz pomysł spotkań został odebrany pozytywnie i zatacza coraz szersze kręgi. Staramy się coraz bardziej urozmaicać tematykę, stąd też czekamy na sugestie uczestników.

Impreza rozpoczyna się od godz. 12.00, wstęp wolny.

*** Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać na kanale IRC #eluug bądź pisząc na adres ip@eswip.elblag.pl Organizatorami Install Party jest Lokalna Grupa Ekspercka oraz Elbląska Grupa Użytkowników Linuksa/Uniksa.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: blados.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →