14 września miało miejsce kolejne już InstallParty. Impreza nieodmiennie ma na celu propagowanie wykorzystanie Linuksa w zastosowaniach domowych.

W piękne niedzielne południe, 14 września, punktualnie o 12.00 rozpoczęła się impreza. Zgromadziła prawie 30 osób bliżej lub dalej zwiazanych z Linuksem. Wyjątkowo pierwsza część spotkania miała miejsce w piwnicy przy ul. Zw. Jaszczurczego 17. Na wstepie Tomek Prokopowicz, koordynator Lokalnej Grupy Eksperckiej Elbląg, powitał zebranych oraz podziękował tym wszystkim, którzy przynili się do przygotowania spotkania. Kolejnym punktem spotkania było prezentacja na temat historii powstania BSD oraz różnic pomiędzy systemami GNU/Linux i BSD, którą przedstawił Daniel Horecki (LGE/ELUUG). Następnie Tomek Prokopowicz przedstawił historię Linuksa, założenia licencji GNU GPL. Atmosfera w piwnicy Elbląskiego Banku Żywności stawała się coraz gorętsza (awaria klimatyzacji), zarządzono więc przerwę. Po powrocie uczestników blados zaprezentował i pokrótce omowił strukturę katalogów w Linuksie.

Po krótkiej przerwie technicznej, kiedy to impreza przeniosła sie do siedziby Elblaskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Krzysztof Wierzbicki (Słupska Grupa Użytkowników Linuxa) omówił zarządzanie użytkownikami. Prezentację, która ożywiła juz nieco zmęczone gremium przygotował Piotrek. Jej temat brzmiał – „10 powodów, dla których Windows jest lepszy od Linuxa”. Temat przedstawił w zastępstwie blados. Odpowiedzią zebranych był dokument o zupełnie przeciwnej wymowie, który już niedługo znajdzie się w internecie.

– Wykłady na InstallParty były prowadzone dość prostym jezykiem, co dawało możliwość zrozumienia tematow nawet osobom, ktore pierwszy raz zetknely sie z systemem GNU/Linux – powiedziała bRuNeTkA, jedna z uczestniczek IP. – Poza tematami czysto teoretycznymi były także praktyczne, co sprawiało, ze Install Party nie było zbyt monotonne. Mogę dodać, że zabrakło kilku tematów na trochę wyzszym poziomie np. stawianie IPv6, kompilacja kernela, działanie serwera apache czy konfiguracja programów do obsługi poczty.

Organizatorzy juz zapowiadają, że kolejna impreza z tego cyklu odbędzie się najprawdopodobniej 19 pażdziernika. Prezentacje oraz zdjęcia z imprezy można znaleźć na stronie http://softel.com.pl/~blados/ip3. Install Party przygotowała Lokalna Grupa Ekspercka Elbląg oraz Elbląska Grupa Uzytkowników Linuxa/Unixa. Kontakt pod adresem ip@eswip.elblag.pl oraz na kanale IRCa #eluug. Organizatorzy dziękują Elbląskiemu Banku Żywności (piwnica), Fundacji Pro Scholam (rzutnik multimedialny), Polskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (30m przedłużacza), Bartkowi z Elbląskiego Stowarzysznia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych (laptop), Kubie z LGE (aparat cyfrowy) oraz wszystkim przybyłym.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: blados.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →