Wobec ostrych protestów ze strony przeciwników patentów software’owych a także kampanii przeprowadzonej pod koniec sierpnia (vide: http://7thguard.net/news.php?id=3357) w Parlamencie Europejskim głosowanie nad meritum zostało ponownie przesunięte.

Dzięki działaniom członków i entuzjastów FFII (Foundation for a Free Information Infrastructure, http://ffii.org) do sekretariatu parlamentu wpłynęło kilkadziesiąt poprawek mających na celu zmianę krzywdzącego kształtu ustawy (zaproponowanej przez członków brytyjskiej „Labour Party”).
Wspomniane głosowanie może odbyć już podczas najbliższej sesji plenarnej parlamentu (22-26 września) – decyzja w tej sprawie zapadnie w tym tygodniu. Oprócz kolejnej „nagonki” na parlamentarzystów ze strony FFII wypłynął pomysł zorganizowania w krajach Europy swojego rodzaju akcji uświadamiających, mających na celu społeczno-medialne nagłośnienie sprawy. Ich forma nie została narzucona i zależy wyłącznie od inwencji organizatorów.
Jeśli ktoś z Was byłby chętny do pomocy lub miał pomysł na organizację takiej imprezy w Polsce – proszę o kontakt z Janem Mackiem miernik@ctnet.pl (JID:miernik@histeria.pl).
Kto wie, może dzięki temu uda się nam zwrócić uwagę polskich parlamentarzystów na problem patentów w oprogramowaniu?
Archiwalny news dodany przez użytkownika: teardrop.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →