Niedawno wróciłem z kiosku z naręczem czasopism, jakie w tym miesiącu okazały się nakładem Wydawnictwa Software. Bogaty to zbiór, bo i comiesięczny Linux+ oraz Software 2.0, i dwumiesięcznik o bezpieczeństwie o wdzięcznej nazwie Haking, a także zbór wydań specjalnych: Linux dla początkujących, Linux w szkole, FreeBSD 5.1…

Stałych pism zapewne przedstawiać nie trzeba, ale chciałbym zainteresować czytelników nowym pismem Haking (nie do końca nowym, gdyż ukazywało się już nieregularnie jako numery specjalne), którego tematyka poświęcona jest bezpieczeństwu systemów (z naciskiem na uniksowe, choć przewijają się też artykuły dla skazanych na atrapę) oraz sieci.

Interesującym pomysłem jest też zapewne kwartalnik ,,Linux w szkole” przeznaczony dla uczniów, nauczycieli oraz dyrektorów szkół. Są tam ogólnoinformacyjne artykuły o zastosowaniu Wolnego Oprogramowania w szkole (dla nieukomputerowionej dyrekcji), przykłady konspektów zajęć opartych o WO, a także opisy programów do wykorzystania na różnych zajęciach. W pierwszym numerze króluje matematyka. Kolejny ma być poświęcony przedmiotom humanistycznym. Do pisma dołączono nieśmiertelnego Auroksa (RedHata z Bonusem w postaci oprogramowania edukacyjnego) oraz jakowąś dziką francuską dystrybucję edukacyjną opartą o Knopiksa.

Na koniec chciałbym polecić perełkę w postaci numeru ,,Linux dla początkujących”. Zaopatrzony został w płytki z Auroksem, ale również w cenną pozycję — wybitny artykuł o konsoli napisany przez jednego z najlepszych polskich autorów 😀
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Tristan.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →