Omid Rahmat na łamach Tom’s Hardware zastanawia się nad przyszłością platformy PC. W swoim felietonie dochodzi do wniosku, że bez solidnego wsparcia ze strony przemysłu software’owego popularne PCety mogą stracić swój urok i świeżość.

Jako przykład przytaczany jest przemysł rozrywkowy. Co raz popularniejsze, co raz lepsze i szybsze konsole przyciągnęły wielu graczy. To oraz wyspecjalizowanie się producentów gier w wydawaniu gier na różne platformy, może się, wg autora, przyczynić do tego, że PCety już nie będą tą platformą, na której dzieje się najwięcej.

Innym przykładem są nowe technologie takie jak PCI Express oraz Gigabit Ethernet. Według Rahmata wejdą one do użytku prędzej, czy później, ale bez entuzjastów, którzy poprowadzili by ten proces może to trwać bardzo długo.

Autor nie wini za ten stan Microsoft, który według niego cały czas robi swoje, w swoim tempie. Ale z drugiej strony, właśnie na tym polu widzi szansę dla otwartego oprogramowania. Właśnie w tym ruchu autor widzi szansę i entuzjazm potrzebny do kreowania, promowania i wczesnego wdrażania nowych rozwiązań. Niestety, w jego felietonie, możemy też przeczytać, że na dzień dzisiejszy brakuje osoby bądź organizacji, która by to zauważała i miała ochotę pokierować całą sprawą.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: dwakwiaty.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →