Mariusz Mazur podesłał bardzo interesujący link. Słyszeliście o Reality Cracking? Cóż, okazuje się, że cracking to nie tylko łamanie zabezpieczeń, to ideologia sięgająca nieco głębiej 😉 Łamanie zabezpieczeń programów okazuje się byc tylko wierzchołkiem góry lodowej – chodzi o uwolnienie się od konsumpcjonizmu i narzucanych wzorców.

Mariusz pisze:

 Jesli cie interesuje pisanina crackerow na temat prawdziwego zycia (nazywa sie to fachowo "reality cracking") to popatrz na: fravia.kilrathi.pl/realicra.htm.  Przy czym rob to przegladarka z mozliwoscia *duzego* zmniejszania lub zwiekszania czcionek na stronie (Opera sie najlepiej nadaje), a w sumie najlepiej bedzie jak uzyjesz lynxa... ogolnie tam nie lubia MISE takze lynx bedzie najlepszym wyborem :)... tam nie ma wogole grafiki takze nic nie stracisz... a naprawde warto przeczytac... chocby kultowy artykul +ORC 

Przyjrzyjmy sie pierwszemu tekstowi – o technikach manipulacji stosowanych przez supermarkety. Pierwsza rzecz to wejście po prawej stronie i poruszanie się po supermarkecie zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Następnie owoce i warzywa w pierwszej sekcji; muzyka dopasowana do wieku odwiedzających supermarket o danej porze; umiejscowienie droższych i tańszych produktów; drobne przemieszczenia produktów; dobór towarów ustawionych wzdłuż kolejki… Kolejne teksty są podobne: chodzi o analizę technik stosowanych w celu sprzedania danego produktu i przeniesienie ich ze sfery podświadomej do świadomej…
Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt powiązania crackingu z w/w kwestiami. Ciekawe, czy polscy crackerzy interesują się reality cracking.
UPDATE Mariusz podesłał małą poprawkę:

 walnij update na strone... ten adres ktory ci podalem to mirror ale sprzed dwoch lat... aktualny adres to: http://www.searchlores.org/realicra/realicra.htm  tam to dopiero sa nowosci :)   

Archiwalny news dodany przez użytkownika: arturs.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →