W dniach 21-25 maja miałem okazję uczestniczyć w warsztatach szkoleniowych z budowania zintegrowanych aplikacji dla firm w oparciu o platformę LeftHand. Mogę się pochwalić, ze zostałem tym samym autoryzowanym inżynierem LeftHand. Jeśli ktoś jeszcze nie wie, czym jest LeftHand, to zaczęcam czytać dalej.

LeftHand jest przede wszystkim platformą rozpowszechnianą z kodem żródłowym, a więc każdy może się z nią zapoznać nie tylko od strony użytkownika, ale i dewelopera.
Ja miałem okazję przez cały tydzień poznawać nową jej wersję, która wprowadza dużo zmian w stosunku do swojej poprzedniczki.
Śmiało mogę powiedzieć, że jest to przyszłościowe oprogramowanie, gdyż zarówno rozwiązania, jak i możliwości, jakie oferuje, umożliwiają stosować ją w różnorodnych zastosowaniach.
Zmiany, jakie nastąpiły, to przede wszystkim odejście od relacyjnych baz danych korzystających z języka zapytań SQL i wykorzystanie biblioteki DB3 do przechowywania nie tylko samych danych, ale i kodu tworzonych w tym środowisku aplikacji. Kod w chwili obecnej najczęściej tworzy się w JavaScript, ale można także w C++ i są plany by pisać go w Perlu, a nawet PHP. Wykorzystanie struktury drzewiastej (obiekty mogą zawierać inne obiekty i tzw. datumy – analogia do katalogów i plików) niezwykle pozytywnie wpływa na samą wydajność systemu i sposób projektowanie aplikacji.
Mnie najbardziej interesowała możliwość wykorzystania platformy do tworzenia serwisów internetowych i ich integracji z działalnościa firmy. Być może wkrótce będzie można pochwalić się takim rozwiązaniem.
Nie sposób tu opisać tego co dowiedziałem się z warsztatów, ale jakby ktoś miał pytania, to zawsze może otrzymać odpowiedź pisząc do członków Core Team LeftHand lub zapytać na którymś z bezpłatnych seminariów.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: GreenSun.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →