Właśnie ukazała się najnowsza wersja polskiego MUA, Elmo. Wprowadzono w niej kilka istotnych zmian, które mogą zainteresować obecnych i potencjalnych użytkowników.

Podczas pierwszej prezentacji Elmo na 7g Marcoos zasugerował dobudowanie Bayesian spam filtering (dla niezorientowanych: to taka metoda radzenia sobie ze spamem, w której uczymy filtr rozpoznawania niechcianych wiadomości, a poten ten już sam sobie radzi — obecnie najbardziej efektywna). Użytkownicy kolejnych wersji elmo mogą liczyć na skorzystanie z tej funkcjonalności (użytkownicy innych konsolowych MUA muszą korzystać z zewnętrznego oprogramowania, takiego jak np. bogofilter i procmail).
W Wersji 0.7 zmienił się format pliku konfiguracyjnego. Nie trzeba jednak pamiętać co jest co, ponieważ wraz z programem dostarczany jest prosty skrypt konfigurujący:

 $ ./elmoconf.sh Your name: Artur Skura Your email: arturs@linuxpl.org Where would you like to store your mailboxes:  /home/arturs/Gdzies SMTP server: mail.astercity.net POP3 server: localhost POP3 user name: arturs POP3 password: cigavCuFravOsOok1 Where would you like to store info about fetched mails:  /home/arturs/Gdzies/tam Editor: emacs 

Do Elmo powróciła obsługa mboksów, jeśli ktoś musi korzystać. Mimo to warto skorzystać z formatu oferowanego przez elmo (katalog z maildirami), co pozwoli nam w pełni wykorzystać funkcjonalność Elmo. Między skrzynkami przełączamy się klawiczem 'c’ (NB mapy klawiszy w Elmo są całkowicie konfigurowalne).
Nowe Elmo mówi również po polsku i zawiera przykładowy plik konfiguracyjny z polskimi komentarzami, co może spodobać się nielubiącym angielskiego.
Miłego elmowania!
strona projektu: http://elmo.sourceforge.net/
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Artur Skura.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →