Tym razem skromniej niż zwykle, ale to dobry znak – widocznie wszyscy są tak zapracowani, że nie ma jak przygotować treści Weekly News 😉 Z pewnością nie jest to jednak 'nic’. Zapraszam do lektury.

autorzy: Mika Tuupola (tuupola@appelsiini.net), Pierre-Alain Joye (paj@pearfr.org) tłumaczenie: Robert Janeczek (rashid@php.net)


W prasie

W tym tygodniu nie pojawiło się w prasie nic związanego z PEAR.


Jeśli ktokolwiek z was wyczyta gdzieś artykuły, czy newsy o PEAR – chętnie umieścimy odnośniki do nich w weekly news, wystarczy nam je podesłać (pear-dev@lists.php.net).


Skrót z PEAR-DEV

Oddzielenie informacji o commitach do CVS PECL i PEAR

Uwaga! Informacje o commitach PECL nie są już wysyłane na pear-cvs@lists.php.net. Zamiast tego otrzymują teraz osobną listę pecl-cvs@lists.php.net. Wiadomości można zasubskrybować wysyłając maila na pecl-cvs-subscribe@lists.php.net.
Jeśli interesują cię tylko commity PEAR, to nie musisz nic nowego robić.

Konwerter z phpdoc do peardoc2

Greg Beaver otrzymał niezbędne wsparcie społeczności przy testowaniu konwertera peardoc2 i planuje udostępnienie stabilnej wersji phpDocumentor 1.2.0. Będzie jeszcze wersja robocza – wydanie 1.2.0rc1. Ułatwi to ludziom pisanie dokumentacji w formacie peardoc2 dla swoich klas, jako że konwerter zawiera w miare kompletne szkielety dla klas.

Nowe i proponowane pakiety

PECL::zhat

Niels W. T. Andersen zaprpoponował własny engine szablonowy napisany w C, który nie łamie zasad dobrego formatowania dokumentów HTML/XHTML przez użycie własnych tagów. Istnieje również wersja .NET, a autor rozważa implementację wersji w Javie, co pozwoli na korzystanie z jednego typu szablonów na różnych platfromach.

Net_URL_Rewrite

Alexander Radivanovich zaproponował pakiet do przepisywania URL’i w sposób podobny jak moduł Apache’a mod_rewrite.

XML_Conf

Antoine Pouch zaproponował pakiet do obsługi stałych przez plik XML. Klasa odczytywałaby plik XML i definiowała odpowiednie stałe.

PHPTAL

Laurent Bédubourg zaproponował PHPTAL, który jest PHP’ową implementacją ZPT (Zope Page Templates). Implementacja jest zgodna ze specyfikacjami TAL/METAL/I18N. Skrót TAL oznacza Template Attribute Language, który został pierwotnie opracowany w python’ie przez społeczność Zope (http://www.zope.org). Ten system szablonów ma wielu fanów i jest zaimplementowany w python’ie, perl’u, java’ie (a teraz też w PHP).

DB_GoSearch

Jon Wood zaproponował pakiet DB_GoSearch, który udostępnia api podobne do PEAR DB dla funkcji korzystających z mnogoSearch.

HTTP_SimpleClient

Alexey Borzov zaproponował klasę, która udostępnia interfejs wysokiego poziomu dla klienta HTTP przy wykorzystaniu HTTP_Request. Klasa posiada metody wysokiego poziomu dla poleceń GET, HEAD i POST, a także zarządza danymi ciasteczek między wywołaniami poleceń.

Rozwój

Ruch w CVS w tym tygodniu odbywał się w następujących pakietach: MDB, PHPUnit, Image_GraphViz, HTML_QuickForm, Perm_LiveUser, HTML_Template_Flexy, Auth, PECL::imagick, I8N, DB_DataObject, DB_QueryTool, HTTP_Header, HTML_Template_Xipe, Tree, DB_ldap2, XML_RSS, Validate, HTML_Template_IT, DB, XML_Tree, HTML_QuickForm i PECL::bcompiler

Odwiedź stronę PWN
PHP PEAR Weekly News is copyrighted © 2001, 2002 The PHP Group
All rights reserved.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: rashid.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →