Kolejny odcinek przygód programistów w tajemniczym świecie PEAR 🙂

autorzy: Mika Tuupola (tuupola@appelsiini.net), Pierre-Alain Joye (paj@pearfr.org), tłumaczenie: Robert Janeczek (rashid@php.net)


W prasie


Niemiecki magazyn „Internet World” (http://www.internetworld.de/) opisał w numerze 3/2003 nową wersję PHP – 4.3.0 i jej wsparcie dla PEAR.
Poradnik korzystania z XML_Tree jest dostępny na devshed : http://www.devshed.com/Server_Side/PHP/XMLTrees/page1.html (podziękowania za informacje otrzymuje Demian Turner)


Jeśli ktokolwiek z was wyczyta gdzieś artykuły, czy newsy o PEAR – chętnie umieścimy odnośniki do nich w weekly news, wystarczy nam je podesłać (pear-dev@lists.php.net).


Skrót z PEAR-DEV

Konwerter Peardoc2 już działa

Greg Beaver ogłosił, że konwerter peardoc2 o nazwie phpDocumentor już działa i został wysłany do CVS z działającą obsługą kategorii. Wciąż potrzebne są testy. Najlepszym sposobem na wsparcie tego projektu jest pobranie phpDocumentatora z anonimowego CVS (instrukcje tutaj http://www.phpdoc.org/), wypróbowanie i zgłoszenie wszelkich znalezionych błędów na stronie sourceforge. Mamy nadzieję, że wkrótce uda się zwiększyć ilość dostępnej dokumentacji.

Nowe i proponowane pakiety

HTML_FormPersister, HTML_SemiParser

Dmitry Koteroff zaproponował swoje dwie klasy: HTML_FormPersister i HTML_SemiParser, które mogą być użyte do zmuszenia formularzy html do pamiętania swoich wartości. To się przydaje podczas przetwarzania wysłanych przez użytkownika danych, kiedy część z nich jest nieprawidłowa i formularz wymaga ponownego wyświetlenia.

PECL::isis

Braulio José Solano Rojas zaproponował rozszerzenie korzystające z biblioteki do odczytu baz danych Isis (http://www.openisis.org/). Wiele osób w Ameryce Łacińskiej i Europie korzysta z Isis, więc jest to ciekawy dodatek.

LDAP_DataObject

Alan Knowles zaproponował LDAP_DataObject, które jest podobne do DB_DataObject, ale jak sama nazwa wskazuje, używa LDAP do przechowywania danych.

Time

Leandro Lucarella zaproponował pakiet Time, który może być użyty przy obliczeniach wykorzystujących czas (ale nie daty). W czasie pisania tej informacji rozwarzano, czy umieścić pakiet w Date_Calc, czy jako niezależny – w osobnej kategorii.

Rozwój

Ruch w CVS w tym tygodniu odbywał się w następujących pakietach: PEAR, Perm_LiveUser, Net_Ident, Validate, Crypt_HMAC, Auth_SASL, PECL::imagick, Net_SMTP, Log, DB_QueryTool, HTTP_WebDAV_Server, HTML_QuickForm, DB, MDB, Config, HTML_Select_Common, Spreadsheet_Excel_Writer, Cache, File_HtAccess, HTML_Template_Flexy, Net_UserAgent_Mobile, HTML_TreeMenu, PECL::python, XML_Transformer, HTML_QuickForm i Net_SmartIRC

Odwiedź stronę PWN
PHP PEAR Weekly News is copyrighted © 2001, 2002 The PHP Group
All rights reserved.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: rashid.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →