Ten tydzień w krainie PEAR był dosyć pracowity – 9 nowych wydań, z których 2 to zupełnie nowe pakiety. Całkowita liczba dostępnych pakietów wynosi obecnie 151. Największą kategorią jest Networking zawierająca 27 pakietów. Kolejną po Networking najliczniejszą kategorią jest HTML, w niej 15 elementów, oraz Database – 11. Mimo podania tutaj tych liczb nie zapominamy, że jakość jest ważniejsza od ilości.

autorzy: Mika Tuupola (tuupola@appelsiini.net), Pierre-Alain Joye (paj@pearfr.org), tłumaczenie: Robert Janeczek (rashid@php.net)

W prasie

Nie pojawiło się nic specjalnie interesującego w tym tygodniu.


Jeśli ktokolwiek z was wyczyta gdzieś artykuły, czy newsy o PEAR – chętnie umieścimy odnośniki do nich w weekly news, wystarczy nam je podesłać (pear-dev@lists.php.net).


Skrót z PEAR-DEV

Rozwój PEAR DB i MDB

Lukas Smith niepokoi się tym czy i jak rozszerzenia dla PEAR DB powinny być przenoszone do MDB. Jeśli MDB ma zostać standardową warstwą abstrakcji baz danych w PEAR, to musi zapewniać pełną kompatybilność wsteczną z DB. Jeśli nie, to można skorzystać z nieco większej dowolności przy tworzeniu MDB. Wciąż nie ma jasnej odpowiedzi w kwestii tego, jaka będzie zależność między DB a MDB – czy MDB powinno kiedyś zastąpić DB czy też ich rozwój powinien być kontynuowany osobno.

Utrzymanie wysokiej jakości

W kolejnym mailu Lukas zwrócił uwagę, że obecnie trudno jest nadążyć za propozycjami pakietów, ich akceptacją i powodami takiego działania. Dodatkowo wydaje się, że obniżamy trochę nasze wymagania, bo nie wszystkie pakiety są wysokiej jakości.
Rozwiązaniem problemu pakietów i ich akceptacji jest stary pomysł działu „New Package Proposal” na stronie PEAR. Nowe pakiety byłyby proponowane i poddawane pod głosowanie za jego pośrednictwem. Obecnie system pracuje, ale mogą być problemy kiedy dołączy większa ilość programistów.
W sprawie jakości to programiści PEAR zadecydują czy preferować jakość czy ilość.

Nowe i proponowane pakiety

HTML_PageHandler

Wolfram Kriesing zaproponował klasę HTML_PageHandler, która obsługuje podstawowe zadania obsługi form. Klasa jest nakładką na DB_QueryTool i korzysta z jej metod do zadań takich jak zapisywanie, usuwanie czy edycja danych.

HTTP_Session

Alexander Radivanovich zaproponował HTTP_Session, klasę która jest nakładką na natywne mechazmy obsługi sesji, do tego zawierta obiektowe API do przechowywania w bazie danych sesji. Pierwsze wydanie już jest dostępne.

Net_IMAP

Damian Alejandro Fernandez Sosa tworzy użyteczną implementację protokołu IMAP, która daje dostęp do IMAP osobom, które nie mają wkompilowanego odpowiedniego modułu.

Crypt_DES

Tim Thorpe zaproponował pakiet, który implementuje algorytm DES, zarówno natywny procesor jak i nakładkę na libmcrypt, jeśli obsługa jest wkompilowana.

Rozwój

Ruch w CVS w tym tygodniu odbywał się w następujących pakietach: HTML_Form, HTML_Template_Xipe, Config, DB_QueryTool, HTTP_WebDAV_Server, Image_GraphViz, PEC::uuid, Auth_SAP, PEAR, PECL::ntuser, PECL::radius, Net_Ping, Tree, HTML_QuickForm, Config, HTML_Template_Flexy, HTML_Template_PHPLIB, Auth_SASL, Perm_LiveUser, PECL::cybercash, DB_DataObject, Net_Ident, Spreadsheet_Excel_Writer, Image_GIS, DB, HTML_Form, File_HtAccess, Date, PECL::namazu

Odwiedź stronę PWN
PHP PEAR Weekly News is copyrighted © 2001, 2002 The PHP Group
All rights reserved.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: rashid.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →