SuSE, MandrakeSoft, Lycos, Xandros, ArkLinux, CodeWeavers, OpenOffice i KDE wspólnie? Tak – wszyscy wymienieni wyżej połączyli swoje siły w celu stworzenia konsorcjum (Desktop Linux Consortium), którego zadaniem jest promowanie systemu operacyjnego Linux wśród użytkowników komputerów osobistych. Nowo powstałe konsorcjum można też postrzegać jako odpowiedź na firmy Lindows (ktora nie została zaproszona).

Kilku przedstawicieli dystrybucji Linuksa opuściło bowiem zorganizowaną przez Lindows konferencję, zarzucając jego prezesowi Michaelowi Robertsonowi zbytnie wykorzystywanie środowiska linuksowego do promowania produktów swej firmy.
Paradoksalnie Lindows, który nie wnosi zadnych innowacji jest niesamowitą siłą napędową. To właśnie CEO Lindows ufundował nagrodę dla śmiałków, którzy uruchomią Linuksa na konsoli Xbox (produkowanej przez Microsoft). Teraz właśnie też Lindows wywołał burzę, której efektem jest współpraca „linuksowych desktopowców”. Prawdopodobnie sam Lindows nie osiągnie sukcesu jednak jego wpływ na różnego rodzaju firmy i organizacje związane z wolnym oprogramowaniem może być niesamowicie pozytywny.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: antymon.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →