Sergiusz Pawłowicz, który od dłuższego już czasu walczy z ZUSem (kwestia natywności programu Płatnik) wysłał przed chwilą list na listę dyskusyjna RWO, w którym opisuje najnowsze wieści z frontu.

Sergiusz dostał kolejną odpowiedź z Biura Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, z którego można się dowiedzieć, że Biuro GIODO nie jest zobowiązane do posiadania dokumnetacji programu Płatnik i pośredniczenia w sprawach dotyczących jej udostępniania. GIODO więc nie może wystąpić w charakterze strony w postępowaniu o udzielenie informacji publicznej w tym zakresie. Poza tym generalnemu Inspektorowi Ochrony Danych Osobowych nie są znane żadne okoliczności wskazujące na niewystarczające zabiezpieczenia transmisji dnaych w Płatniku, chociaż nie posiada żadnych jej speceyfikacji. Póżniej pada stwierdzenie, że jej znajomość lub nieznajomośc nie ma żadnego wpływu na poziom bezpieczeństwa szyfrowanych danych.
Jeżeli wiemy lub nie wiemy jaka mamy temperaturę i tak nie jesteśmy w stanie samą wiedzą zbić gorączki. Jednak jeżeli wiemy, że mamy ponad 40 stopni wiemy, że nie jest dobrze i powinniśmy coś z tym zrobić.
http://ibiblio.org/ser/SP-versus-RP/zus/giodo-odpowiedz-2.png
Został nareszcie wyznaczony termin rozprawy: 6 lutego, godzina 11, sala B, Naczelnego Sądu Administarcyjnego we Wrocław przy ulicy Świetego Mikołaja 78/79.
ZUS pozwolił sobie na postrasznie kosztami sądowymi, oraz powiedział, że musiał odmownie ocenić mój wniosek, gdyż zawiodła komunikacja wewnątrz Zakładu, pomiędzy Wrocławiem a Warszawą (sic!).
W innym akapicie stwierdził, że system informatyczny ZUS jest tajny, nie przedstawiając niestety żadnych argumentów prawnych.
http://ibiblio.org/ser/SP-versus-RP/zus/zus-decyzja-podtrzymanie-1.png
Sergiusz! Wszyscy trzymamy kciuki 🙂
Archiwalny news dodany przez użytkownika: antymon.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →