Obecnie cotygodniowe nowinki są codwutygodniowymi nowinkami. Wszystko z powodu braku czasu. Kolejne pracowite 2 tygodnie za nami, ponad 300 wiadomości na liście mailowej, ponad 200 commit`ów do CVS, oprócz tego interesująca dyskusja o licencjonowaniu pakietów PEAR, phpdocumentorze, instalatorze webowym, nowej obsłudze imagick i 5 nowych pakietach, w tym wielu zaawansowanych narzędziach matematycznych, generatorze kodów kreskowych i nowych narzędziach do obsługi gniazdek.

autor: Alan Knowles alan_k@php.net (tłumaczenie: Robert Janeczek rashid@php.net)


Skrót z PEAR-DEV

Współtworzenie PEAR a licencje

Pokaźna dyskusja dotycząca dodawania kodu GPL do PEAR była dosyć widoczna w ostatnich tygodniach na liście. Brak jest zgody na całkowity zakaz, ale implikacje posiadania biblioteki, która wpływa na aplikacje są znaczące i generalnie zgodzono się, że autorzy będą proszeni o zmianę w miarę możliwości licencji na lepiej dostosowaną dla bibliotek LGPL. Jednakże biblioteki PECL, z powodu wymagań co do linkowania i brakiem kompatybilności z licencją PHP, nie będą mogły korzystać z GP.

PHP Documenter już dostępny w PEAR

Po pokonaniu kilku problemów Greg Beaver uporządkował pakiet i uczynił PHP Documenter dostępnym poprzez instalator PEAR.

Nowe wydanie instalatora webowego PEAR

Christian Dickmann ogłosił kolejne wydanie swojego łatwego w użyciu instalatora webowego pear, idealnego dla korzystających ze środowisk hostowanych, a także dla tych zbyt leniwych aby się uczyć komend linii poleceń. Instrukcje można ściągnąc i przeczytać stąd:

http://dickmann.homeunix.org/pear/go-pear.html

Nowa obsługa Imagemagick zastąpi istniejący PECL::imagick

Michael Montero ogłosił całkowicie nowy sposób korzystania z narzędzi imagemagick. Po krótkiej dyskusji zdecydowano, że zastąpi on istniejący PECL::imagick by Christian’a Stocker. Nowa obsługa ma kilka dodatkowych cech, niestety łamie wsteczną kompatybilność z poprzednią wersją. Istnieją plany stworzenia obiektowego API dostępnego jako alternatywa dla obecnych klasycznych metod PHP.

Bugi i poprawki

Dzięki tym ludziom wykryto kilka nowych błędów: Thomas Schulz, Jesus M. Castagnetto, Christian Dickmann and Derick Rethans.


Nowe i proponowane pakiety

101 * matma autorstwa Jesus M. Castagnetto – Math_Complex, Math_TrigOp i Math_Quaternion

Jesus M. Castagnetto zaproponował kilka klas do obliczeń matematycznych – liczby zespolone (pierwiastek kwadratowy z -1), trygonometria i kwanterniony (nie, nie mam pojęcia co to jest [zastępniki macierzy w obliczeniach. przyp. tłum.])

Oznacz to z Image_Barcode

Marcelo Subtil Marcal zgłosił bibliotekę rysującą kody paskowe przy użyciu GDlib.

Sockets – nowa i bogatsza implementacja new richer set of Socket tools

Stephan Seidt zgłosił kompletny zestaw narzędzi narzędzi do obsługi gniazdek (dobra alternatywa dla istniejącej Net_Socket), która działa nie tylko z klasycznymi gniazdkami TCP, ale również z gniazdkami UDP i gniazdkami domeny Unix, a oprócz tego zawiera dodatki pomagające w tworzeniu serwerów.


Rozwój

Ruch w CVS w tym tygodniu odbywał się w następujących pakietach: Auth, Config, Date, DB_DataObject, Excel, File_HtAccess, HTML_Javascript, HTML_QuickForm, HTML_Select, HTML_Table, I18N,  Image_GraphViz, Log, Math_Complex, Math_Quaternion, Math_TrigOp, Math)Vecotr, MDB, Message, Net_Dict, Net_Ident, PEAR_Frontend_Web, PECL::apd, PECL::imagic, PECL::mailparse,  PECL::soap, PECL::spread, PECL::uuid, Perm_LiveUser, Validate, XML_sql2xml, XML_Transformer, XML_XSLT_Wrapper and the PEAR installer.

Odwiedź stronę PWN
PHP PEAR Weekly News is copyrighted © 2001, 2002 The PHP Group
All rights reserved.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: rashid.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →