W tym tygodniu nadajemy na żywo z pokoju mówców PHP Conference we Frankfurcie (gdzie wszyscy pracują nad swoimi prelekcjami, Alexander będzie opowiadał o PEAR jutro (środa rano). Konferencja jak narazie całkiem pracowita, zaczynam robić zdjęcia, mam nadzieję na złapanie kilku osób z załogi PEAR, którzy tu są. [daty są nieco przesunięte, PHP Con się odbył w tym tygodniu]

autor: Alan Knowles alan_k@php.net (tłumaczenie: Robert Janeczek rashid@php.net)
Ten tydzień na liście mailowej upłynął pod znakiem przesuniętego pakiegu Payment Bibit, instalatora PEAR opartego o Web, który właśnie wyszedł, napomknięcia o PEAR w sprawie Yahoo (a programiści zastanawiają się, czy zobaczymy tam logo Powered by PEAR), oraz odpowiednika Java DataObjects w PEAR. Do tego zaproponowano kilka nowych pakietów, specjalistyczna klasa Geneology i nowe rozszerzenie PHP napisanie przez George’a Schlossnagle, optymalizator kodu bajtowego. No i oczywiście zwykła lista nowych wydań.


Nowe wydania

Stabilne

  •   – zalegają (w tym tygodniu pojawią się nieco później)

Beta

  • ..  -…

Skrót z PEAR-DEV

Payment_Bibit wraca do życia

Dave Mertens, który rozpoczął prace nad klasą do obsługi płatności Bibit, został zasypany prośbami, bo usunął nieukończoną klasę z PEAR. Poinformował, że spróbuje ją dokończyć w wolnym czasie ze względu na tak wielkie zapotrzebowanie.

go-pear w oparciu o web

Christian Dickmann wypuścił próbną wersję Webowego instalatora PEAR, który może być ściągnięty i zainstalowany, pomagając w przypadkach, gdy dostęp do linii poleceń jest utrudniony. Możesz pomóc testując pakiet dostęny tutaj:

http://dickmann.homeunix.org/pear/pearweb/public_html/go-pear.php

Napomknięcie o PEAR w związku z przenosinami Yahoo na PHP

PEAR został krótko wspomniany podczas PHPCon w Stanach, a to w związku z początkiem migracji części stron Yahoo na PHP. Chociaż wspomniano, że PEAR nie może być jeszcze porównywany do CPAN, to czytelnicy regularnie obserwujący PWN wiedzą, że celem (po wydaniu PHP4.3) jest stworzenie czegoś lepszego (przynajmniej jakościowo, bo ilość jeszcze znacznie się różni) od CPAN.

Odpowiednik Java DataObjects w PEAR

Andi Guntmans (jedna ze sław Zend), podesłał pytanie o odpowiednik Java DataObjects w PEAR. Chociaż DB_DataObjects ma część możliwości, o które pytał, to jednak ma nadzieję na bardziej kompletną implementację, odpowiadającą i rozszerzającą funkcjonalność wersji z Javy. Będziemy informować o rozwoju sytuacji.
 

Bugi i poprawki

Dzięki tym ludziom wykryto kilka nowych błędów: Andres Salomon, Lorenzo Alberton and Javier Conti


Nowe i proponowane pakiety

Bytecode Optimizer

George Schlossnagle zgłosił się z prpopozycją nadesłania nowego narzędzia do optymalizacji kodu bajtowego, co będzie znacznym ulepszeniem dla APC i bcompiler i stworzy alternatywę open source dla optymalizatorów udostępnianych przez Zend i InCube.

Genealogy_Gedcom – specjalistyczna klasa genealogiczna

Olivier Vanhoucke zgłosił klasę, która pomaga w analizach genealogicznych, z pewnością bardzo przydatną dla osób pracujących w tej dziedzinie


Rozwój

Ruch w CVS w tym tygodniu odbywał się w następujących pakietach: Auth, Auth_HTTP, Date, DBA, File_HtAccess, File_Password, HTML_Quickform, HTML_Select, HTML_Talbe, HTML_TReeMenu, I18N, Image_Transform, Log, Mail, MDB, Net_UserAgent, Pager, PECL::apd, Tree i troche uaktualnień w peardoc2, które korzystają z nowego narzędzia autorstwa Alexandra pd2pm (oszczędzanie czasu przy konwersji komentarzy phpdoc do peardoc).

Odwiedź stronę PWN
PHP PEAR Weekly News is copyrighted © 2001, 2002 The PHP Group
All rights reserved.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: rashid.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →