Dziś pojawił się do ściągnięcia nowy Dropline GNOME. Dropline GNOME to zestaw pakietów z GNOME 2 przygotowany specjalnie dla Slackware. Nowa wersja Dropline, oprócz pakietów GNOME 2 zawiera Mozillę 1.2beta (oryginalną wersję, aby mieć polską, wystarczy zainstalować polski language-pack z mozillapl.org) skompilowaną z włączoną obsługą antyaliasingu. Poprawiono także instalator i dodano nowe aplikacje w wersjach dla GNOME 2 – m. in. GNUmeric i gaim, a także GIMP 1.3.9.

Dotychczasowy terminal dołączany do poprzednich wersji Dropline miał problemy ze znakami nie-ASCII (np. z iso-8859-2). Autorzy informują, że w skład Dropline 1.2.0 wchodzi teraz nowy, zinternacjonalizowany widget terminala. Jak on działa? Mam nadzieję, że lepiej, właśnie ściągam uaktualnienie. 🙂

Dropline 1.2.0 można ściągnąć z dropline.net, lub ewentualnie zamówić oficjalną płytkę tego projektu u jego autorów, poszerzoną dodatkowo o slackwareowy pakiet z OpenOffice.org.

Użytkownicy poprzednich wydań Dropline mogą po prostu wykonać polecenie dropline-installer –upgrade, a nowe pakiety zostaną automatycznie ściągnięte i zainstalowane.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Marcoos.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →