Po zeszłotygodniowej gorączkowej aktywności, w tym tygodniu uspokoiło się: 2 wydania stabilne i 2 Bety, do tego trwająca dyskusja o tworzeniu dokumentacji tak łatwo jak to tylko możliwe, Nowe statystyki pakietów, podpisywane wydania binarne, PHPDoc wracający do życia i 2 nowe rozszerzenia napisane w C lądujące w PECL.

autor: Alan Knowles alan_k@php.net (tłumaczenie: Robert Janeczek rashid@php.net)


Nowe wydania

Stabilne

Science_Chemistry – klasy reprezentujące Atomy, Molekuły i Makromolecuły, HTML_Javascript – do korzystania z Javascript’u

Beta

Math_Vector – do oblicznień matematycznych na wektorach 2D i 3d, MDB – port warstwy dostępu do baz danych Metabase do PEAR.


Skrót z PEAR-DEV

Gotowe binaria i podpisywanie pakietów

Podczas rozmowy na IRC, Marko Karppinen podesłał propozycje dystrybucji binariów PECL (rozszerzeń php). Jest to istotne ze względu na niedawny incydent z OpenSSH, kiedy ktoś umieścił szkodliwy kod w dystrybucji kodu, widać wyraźnie potrzebę wzmocnienia ochrony i kontroli. Po więcej szczegółów na temat tej propozycji możecie udać się tutaj

Łatwiejsza dokumentacja

W obecnym czasie rozważamy 3 projekty, żeby ułatwić pisanie dokumentacji PEAR.

  • Z HTML do Docbook, Martin Jansen zaproponował bardzo proste mapowanie HTMLowych tagów

    na docbook – spójrz w zapiski tutaj

  • Z Phpdoc do Docbook, Alexander i Alan wspominali o tym – w podejściu Alan’a chodzi o rozszerzenie narzędzia PHP_Codedoc, które napisał do tego celu. Alexander napisze renderer Docbook dla PHPDoc, wyniki powinny być bezpośrednio umieszczalne w manualu PEAR
  • Z OpenOffice do Docbook,  Wolfram Kriesing rozważał pisanie konwertera: openoffice XML -> docbook

Ulepszone statystyki pakietów

Tal Peer, dodał pełne podsumowanie do statystyk pakietów, więc możecie zobaczyć ile razy wszystkie pakiety były ściągane.

Dostęp do plików o wysokiej prędkości.

Po krótkiej dyskusji o wydajności i odczycie plików, Tomas Cox podesłał szybki benchmark ilustrujący, że fread() jest zauważalnie szybsze od implode(”,file()).

PHPDoc wrócił do życia

Zwycięski Derick Rethans podjął rękawicę i zabrał się za naprawianie PHPdoc, czeka też na sugestie co można by jeszcze dodać.

Bugi i poprawki

Dzięki za znajdywanie błędów i pare poprawek otrzymują: Paweł Gołaszewski, Thomas Schulz, James Flemer, Peter Bowen


Propozycje pakietów:

PICOSQL

Sterowniki do bazy danych picosql zostały dodane do PECL, picosql relacyjną bazą danych, którą 'wyciągnięto na otwartość’, na licencji LGPL.

Python

John Praise dodał swoje rozszerzenie – które pozwala na mieszanie Python’a i PHP, oraz na dostęp do zmiennych Python’a z poziomu – do PECL.


Rozwój

Ruch w CVS w tym tygodniu odbywał się w następujących pakietach: PECL::picosql, PECL::python Cache_Lite, DB, MDB, PHPDoc, Archive_Tar, Mail, Auth, HTML_TreeMenu, HTML_JavaScript, Net_Pop3, Net_Sieve, Net_URL, Pager, Mail_Mime, HTTP_Request, Tree, Math_Vector, Science_Chemistry.

Odwiedź stronę PWN
PHP PEAR Weekly News is copyrighted © 2001, 2002 The PHP Group
All rights reserved.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: rashid.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →