Firma Borland Software Corporation, dostawca platformy rozwiązań e-biznesowych, poinformowała o Borland? KylixTM 2 – nowej wersji środowiska programistycznego do szybkiego tworzenia aplikacji e-biznesowych dla platformy Linux?. Kylix 2 pozwala przedsiębiorstwom na szybkie tworzenie i wdrażanie aplikacji, upraszczających integrację e-biznesu z technologią Web Services, pomiędzy różnymi platformami wykorzystywanymi przez klientów, dostawców, partnerów biznesowych i pracowników na terenie całego świata.

Zgodnie z ostatnimi badaniami przeprowadzonymi przez Evans Data, 70 procent programistów Linux’owych wierzy, że Web Services stanowią „przyszłość aplikacji internetowych.”. Kylix 2 wykorzystuje technologie Web Services i XML do rozszerzenia możliwości e-biznesowych Linux’a i ApacheTM. Dzięki połączeniu narzędzia Kylix 2 z Borland? DelphiTM 6, pierwszym środowiskiem programistycznym dla platformy Windows? wykorzystującym Web Services, firmy mogą tworzyć wieloplatformowe aplikacje korporacyjne, które będą zintegrowane ze standardami Web Services, SOAP, XML i WSDL.
„Jako członek jednej z największych komercyjnych firm na świecie, pracującej z różnymi infrastrukturami oraz systemami, uważam nowa wersję Kylix’a, zawierającą wsparcie dla technologii Web Services, za produkt oczekiwany zarówno przez nas, jak i całą społeczność linuksową,” powiedział Jonathan Green, chief information officer w firmi Colliers International Partnership. „Borland łączy niskobudżetowego Linuksa z możliwością tworzenia i korzystania z Web Services, w celu dostarczenia prawdziwych rozwiązań dla naszych aplikacji e-biznesowych, dając nam dużą przewagę nad konkurentami.”
Alain „Lino” Tadros – prezes firmy Kazoo Software Inc, która jest dostawcą opartych na platformie Linux rozwiązań dla firmy Colliers International Partnership powiedział „Kylix 2 pozwoli nam na dostarczanie naszym klientom większego zakresu funkcjonalności. Kombinacja Delphi 6 i Kylix 2 umożliwia nam zredukowanie czasu dostarczania na rynek aplikacji, powodując tym samym dodatkowe oszczędności u naszych klientów”.
„Przedstawiając nową wersję Kylix’a, Borland zaoferował rozwiązanie dla świata biznesu, który szuka możliwości rozszerzenia aplikacji na Internet,” powiedział Bill Claybrook, Dyrektor ds. Badań nad Linux’em i Oprogramowaniem Open Source w Aberdeen Group. „Połączenie środowisk Kylix 2 i Delphi 6 dostarcza prawdziwą platformę programistyczną. Platforma to jest wyjątkowo ważna, ponieważ Linux znajduje się w procesie ciągłego rozwoju w kierunku systemów operacyjnych głównego nurtu.”
Kylix 2 zawiera BizSnapTM, WebSnapTM i DataSnapTM , pozwalając stworzyć w pełni zintegrowany zestaw wizualnych narzędzi z zaawansowanym technologicznie kompilatorem i komponentami wielokrotnego wykorzystania. Korzystając z tych komponentów użytkownik narzędzia Kylix 2 może łatwo wymieniać i manipulować dokumentami XML oraz integrować aplikacje w Internecie. Nowa wersja Kylix zawiera dodatkową funkcjonalność Web Service włączając .NetTM i BizTalkTM firmy Microsoft i ONETM Sun Microsystems. Kylix 2 dostarcza prawdziwą platformę oraz międzyplatformowy i elastyczny język wspierający protokoły Web Service jak SOAP, XML, i WSDL.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: ….
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →