Jesień Linuksowa

Znany jest czas i miejsce trzynastej edycji Jesieni Linuksowej, czyli konferencji dla entuzjastów GNU/Linuksa i Wolnego Oprogramowania. W tym roku odbędzie się ona w weekend 6-8 listopada w hotelu Orle Gniazdo, ale uwaga – nie w Szczyrku, a w Hucisku, w sercu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Hotel tym razem położony jest w ustronnym i malowniczym zakątku Jury. Oferuje niecałe dwieście miejsc o wysokim standardzie i przystępnej cenie, więc idealnie nadaje się weekendowy zlot konferencyjny Polskiej Grupy Użytkowników Linuxa (PLUG).
Obecnie trwa gromadzenie propozycji prelekcji. Jeśli korzystasz z GNU/Linuksa albo innego Wolnego Oprogramowania i czujesz się na siłach, by zaprezentować jakieś ciekawe zagadnienie dotyczące tego systemu, podziel się swoją wiedzą z innymi i zgłoś swoją propozycję na stronie www.jesien.org/agkarta. Wystarczy, jeśli podasz chwytliwy tytuł, kilka zdań wprowadzenia, notkę o autorze i podłączysz prezentację. Nadesłane propozycje wezmą udział w sondzie agendowej, która rozstrzygnie się na stronie konferencji w drugiej połowie lipca. Informację o tym, czy zgłoszona prelekcja została zakwalifikowana do agendy, prelegenci poznają z początkiem sierpnia. Po wygłoszeniu prelekcji ich autorzy jak zwykle będą mieli prawo do zwrotu całości opłaty za uczestnictwo.
Na uczestników konferencji którzy już wiedzą, że na pewno wezmą udział w konferencji bez względu na agendę, organizatorzy przygotowali nie lada gratkę: w sierpniu ruszą zapisy early bird, czyli rejestracja po bardzo atrakcyjnej cenie, ważna do momentu ogłoszenia oficjalnej agendy.
Szczegóły na stronie konferencji: www.jesien.org.

Share →