Wczorajsza Gazeta Wyborcza publikuje artykuł Biała laska i komputer. Jest on dostępny również online.
Przedstawia środowisko osób niewidomych korzystających z komputera i Internetu. Ukazuje, jak ważna jest dla nich możliwość dostępu do informacji oraz kontaktu z inną osobą. Jedno z ograniczeń, które spotyka niewidomy w czasie tworzenia swego komputerowego środowiska pracy, to ogromny koszt sprzętu specjalistycznego i oprogramowania. Nawet używając syntezatora programowego oraz odpowiedniego czytnika ekranu, koszt jest powyżej 2000zł, do czego należy doliczyć cenę komputera i systemu operacyjnego.
Dlatego warto, aby z pomocą przyszło oprogramowanie wolnodostępne. Na razie nie można zbudować w pełni polskiego środowiska pracy bazującego na systemie darmowym, jednak modyfikując już dostępne oprogramowanie można stworzyć coś, co rzeczywiście może być świetną alternatywą dla aktualnych, drogich rozwiązań i zasługiwać na miano pełnej otwartości.
Proszę zajrzeć na stronć prowadzona przez Jacka Zadroznego (http://kdn.prv.pl/ i zapoznać się z rozwiązaniami juz istniejącymi. Może uda się poszerzyć grono zwolenników idei Wolnego Oprogramowania?
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Rafał Poloński.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →