Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania wystosowała apel o wsparcie darowiznami Stoiska Wolnościowego na Przystanku Woodstock 2013.
Stoisko Wolnościowe, organizowane dawniej przez Stowarzyszenie IEA Actus, wpisało się już na stałe w krajobraz Przystanku i cieszy się niezmiennym zainteresowaniem. O skuteczności jego działań świadczyć zaś mogą odwiedziny osób, które lata temu dostały na stoisku płytkę z Linuksem i ulotkę, co z nią zrobić – dziś zadowolonych użytkowników wolnego oprogramowania.
W tym roku stoisko organizowane jest wspólnie przez FWiOO, Warszawski Hackerspace oraz portal Wolna Kultura. Formuła wspólnej organizacji stoiska przez kilka organizacji sprawdziła się w zeszłym roku i pozwoliła przeprowadzić warsztaty z tematów na pograniczu obszarów zainteresowań różnych organizacji. Tak też ma być w roku bieżącym.
Na organizację stoiska potrzebne są jednak środki. Trzeba sfinansować transport, paliwo, namiot, wyposażenie stoiska, materiały i drobny sprzęt potrzebny do bezproblemowego przeprowadzenia akcji. Każda złotówka się liczy! Fundacja zdecydowała się więc zaapelować do społeczności o pomoc w sfinansowaniu działań.
Po Przystanku zostanie opublikowany raport merytoryczny i finansowy z przeprowadzenia akcji – raport za zeszły rok (bez części finansowej, jako że stoisko było wtedy finansowane ze środków własnych) dostępny jest na stronach Fundacji.

Oznaczone jako → 
Share →