Wirtualna Redakcja – fantazja, czy rzeczywistość? W ostatni czwartek mieliśmy z Arturem możliwość uczestnictwa w organizowanych przez MediaTrend targach dla dziennikarzy, na których swoją wizję urządzeń i rozwiązań mogących ułatwić pracę w redakcji – zarówno telewizyjnej, jak i radiowej.
Na targach pojawiło się jedenaście firm – począwszy od znanej na całym świecie Nokii, na tp.internet i ich – ostatnio sztandarowym produkcie – portalu Portal.pl skończywszy.

Wśród ciekawostek, które zwróciły naszą uwagę były m. in. produkowane przez eBeam pisaki do białych tablic – bezprzewodowo połączone z komputerem zapewniały automatyczne przenoszenie wprowadzanych rysunków na ekran komputera, bezprzewodowe karty sieciowe Della oraz przenośny mp3-player oraz skrzyżowanie aparatu cyfrowego z webcamem prezentowane przez Creative Labs.
Niestety, praktycznie każdy z moich rozmówców na pytanie o wsparcie dla innych systemów niż Windows nieco się czerwienił i odpowiadał albo, że prace są w toku, ale są drobne problemy, albo po prostu, że rozwiązanie wymaga MS Windows i już.
Jedyna wśród prezentujących się firma linuksowa, 7bulls.com, zaprezentowała oparty o GroupWare i SDMS system pracy redakcyjnej. Poza nimi jedyne uniwersalne rozwiązania prezentował chyba Formus, który jednocześnie zapewniał łączność targów ze światem…
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →