Obiecuję, że to już ostatni dziś tekst dotyczący nowości wydawniczych Software 😉 Muszę go jednak napisać, bo wczoraj wieczorem dostałem najnowszy, listopadowy numer miesięcznika Linux+, który, jak głosi dumny napis na okładce, poświęcony jest głównie biurowym zastosowaniom Linuksa. Jest tam również dopisek i nie tylko, który autorzy bardzo wzięli sobie do serca.

W typowo biurowych pracach przyda się zaledwie część tekstów. Ale przejdzmy do treści… Od razu rzuca się w oczy minimalny udział tekstów dla początkujących – pojawienie się dwutygodnika Linux dla każdego zaowocowało wzrostem poziomu Linux+. Znajdziecie w nim opis phpGroupWare, pakietu ułatwiającego pracę wielu osób nad wspólnymi projektami. Dowiecie się też, w jaki sposób połączyć SAMBę z Windows NT Server, poznacie sposoby tworzenia dokumentów w TeXu oraz przeczytacie opis instalacji Linuksa na iPAQ (byle więcej takich tekstów!).

Jednak nie samymi poważnymi tematami człowiek żyje… W ostatnim L+ znalazło się też miejsce na opis LGenerala oraz bazy szachowej Scid (nie komentuję treści, bo moje), oprogramowania pomocnego przy strojeniu gitary oraz (tak, wiem, że to powinno wylądować w części sprawy ważne i poważne) streszczenie ruchu na kernel-list. Ten ostatni tekst z pewnością przyda się osobom chcącym poznać nowe trendy występujące przy rozwijaniu naszego ulubionego OSa.

Niestety, części artykułów nie byłem w stanie przeczytać, a to ze względu na fakt błędnego wydrukowania mojego egzemplarza. Po krótkim śledztwie dowiedziałem się, że to tylko mój L+ ma problemy i szybko zostanie wymieniony na inny… Jednak jest to nauczka, że biorąc do ręki jakiekolwiek pismo warto przed jego zakupem chociaż je przekartkować…
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →