Wczoraj pojawił kolejny tekst z cyklu, o którym pisaliśmy ponad miesiąc temu – przegląd oprogramowania przydatnego projektantom urządzeń wyspecjalizowanych. Tym razem Jerry Epplin skupił się na MontaVista Hard Hat Linux SDK, który – w przeciwieństwie do opisywanego wcześniej Lineo Embedixa – został stworzony z myślą o bardziej zaawansowanych użytownikach, którzy potrzebują systemu spełniającego podstawowe założenia RTS. Nie chcę tu tłumaczyć całego tekstu Jerrego, bez którego przeczytania i tak nie warto podejmować decyzji o ewentualnym zakupie HHL SDK, opiszę go więc w wielkim skrócie. kitu.

Przede wszystkim Hard Hat SDK bardzo ułatwia wybór pakietów i opcji kernela, które mają znaleźć się na finalnym systemie. Robi się to przy pomocy TCT – Target Configuration Tool (X-y surowo wskazane). Narzędzie to ma jednak kilka błędów, które przedłużają pracę – przede wszystkim rekompiluje kernel za każdym razem – nawet, jeśli nie dokonano żadnych zmian w konfiguracji.

Dostarczony kernel to 2.4.2, jednak bezproblemowo można wymienić na dowolny inny (chociaż trzeba go spatchować). Oznacza to, że pewnego dnia może pojawić się problem przy próbie wykorzystania nowszego jądra. Jednak klasa firmy Monavista zapewnie nie pozwoli na pojawienie się żadnych problemów i szybko pojawią się ewentualne zmienione patche.

Ogólnie HHL SDK jest przeznaczony dla… niewiadomo kogo. Początkujący użytkownicy mogą mieć z nim duże problemy, zaawansowani zapewnie nie docenią ułatwień przez niego oferowanych i stworzą swojego embedda od podstaw. Być może kolejne wersje będą bardziej user-friendly?
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →