Na początek – dwa linki: do strony Microsoftu i MEN. Co znajdziecie na kryjących się za nimi stronach? Pod pierwszym ukrywa się standardowa marketingowa papka, jaką karmią nas wszystkie firmy, a której nie mam nikomu za złe. Jest jednak i drugi link, prowadzący do stron polskiego Ministerstwa Edukacji Narodowej, na których znajduje się charakterystyka wyposażenia standardowej pracowni komputerowej, która powinna się znalezć w każdym z kilkudziesięciu tysięcy gimnazjów w naszym kraju…
Jest ona dość ciekawa – zwraca uwagę dokładne wypisanie konkretnego producenta, modelu i wersji każdego elementu komputera i oprogramowania. Czyżby oznaczało to, że jeśli INTEL (a dlaczego nie AMD?) przestanie produkować Celerony 500MHz, to pracownie już nie będą budowane?
Ciekawa jest również specyfikacja komputera nauczycielskiego, który, nie dość, że jest lepszy, to jeszcze ma np. dołączone głośniczki min. 100W itd. Z oprogramowania – każdy komputer uczniowski jest wyposażony tylko w pakiet Microsoft Windows 98 i pakiet Works 2000 PL (czyli uczeń po ukończeniu kursu będzie w stanie obsłużyć maszynę do pisania), a komputer nauczycielski posiada dodatkowo Back Office Small Business Server (zrozumiałe – ma pełnić funkcje serwera) oraz Visual Basic Standard – Learning Edition (czyli tylko nauczyciel będzie mógł programować? W sumie to zrozumiałe, w końcu po co komu znajomość wymierającego języka…).
Ciekawe jest również wyposażenie sieciowe – jeden koncentrator, conajmniej 12 portowy. A co, jeśli szkoła ma 5 komputerów? Albo ma możliwość zakupienia taniej trzech pięcioportowych? Albo ma więcej komputerów, niż udzwignie typowy HUB – część pozostanie bez podłączenia, czy kupi się koncentrator na 30 portów?
Specyfikacja modemu jest żywcem zerżnięta z jakiegoś pudełka, jako urządzenie drukujące są wymienione drukarka, skaner, kopiarka…
Krótko mówiąc – specyfikacja jest, delikatnie rzecz ujmując, drobną porażką… Co wy myślicie o tego typu dokonaniach za nasze pieniądze?
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.