Na prowadzonej przez SuSE liście dyskusyjnej poświęconej procesorom Alpha, pojawił się mail Stefana Reinauera z SuSE, który napisał o niepewnej przyszłości Linuksa na platformie APX. Związane jest to z faktem połączenia Compaq z HP i odsprzedażą APXa Intelowi, a co za tym idzie – chwilowym wsparciem producenta sprzętu dla developerów Linuksa.

Jaka w zwiazku z tym będzie przyszłość Alphy i Linuksa? Tego nie wiemy, ale postaramy się zasięgnąć opinii na ten temat u osób, które zajmują się tym tematem na codzień.
Update: Informacje naszego eksperta mówią, że Alpha jako sprzęt ma być rozwijana conajmniej do 2004. Co dalej – czy do tego czasu powstanie coś, co ją zastępi – nie ma jeszcze pewności.

 Dear SuSE AXP users,   As Werner Posselt and others asked for future releases of SuSE Linux for the Alpha  platform, I asked for an official comment on this matter.    Due to Compaq's sale of the AXP architecture to Intel and HP's recent acquisition  of Compaq the future of the AXP architecture is uncertain.    Without the support of the hardware manufacturer, it is very hard to keep an  operating system actualized. For this reason, we can give no new information as to  the further development of the AXP architecture at this point in time.   Best regards / Mit freundlichen Grüßen,   Stefan Reinauer  

Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →