Dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników systemów P2p: istnieje coś znacznie lepszego… Choć Gnutella, Audiogalaxy i podobne systemy mają swoje zalety, ich wady stają się w miarę upływu czasu coraz bardziej oczywiste.

Pomijając kwestie licencyjne, które były w tym miejscu poruszane wystarczającą ilość razy i trochę, absolutna kontrola nad słuchaną muzyką przestaje być zaletą. Po pewnym czasie odczuwamy potrzebę zainspirowania się czymś nowym, odświeżenia upodobań. Pobieramy pliki na chybił trafił – i znajdujemy same śmiecie, lub muzykę zupełnie nie odpowiadającą naszym gustom. Być może potrzebujemy… spersonalizowanego radia?
Pod tym adresem znajdziemy ogromny zbiór różnych internetowych rozgłośni radiowych. Nie zdziwmy się, jeśli szukając jednego artysty znajdziemy kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt rozgłośni poświęconych *głównie* jemu. A wszystko to legalnie, dzięki umowie podpisanej przez właścicieli serwisu z największymi koncernami fonograficznymi USA.
365live to również sensowna popozycja dla tych, którzy chcą założyć własne radio, a boją się o przepustowość sieci/nie wiedzą jak/nie mają odpowiedniego sprzętu itp. Za niecałe $5 miesięcznie można nadawać muzykę (z plików mp3 przesłanych na serwer), a za dodatkowe $5 – również programy na żywo. Być może kiedyś, kiedy dochody ze sklepu przekroczą $20 miesięcznie, honej da się namówić na 7thguardową rozgłośnię, podobną do tej, jaką za starych dobrych czasów miało LN. Jest to jak najbardziej wykonalne, zwłaszcza że można nadawać muzykę z własnych CD, tak więc istnienie rozgłośni nie sprowadzałoby się do jednej audycji dziennie.
Co ciekawe, nadawanie muzyki w ten sposób wiąże się z pewnymi ograniczeniami nałożonymi przez DMCA: aby utrudnić słuchaczom nagrywanie całych albumów, nie można nadawać danych utworów czy też utworów danego wykonawcy zbyt często, nie można też powtarzać całego ciągu programowego jesli jest on krótszy niż trzy godziny, ani zapowiadać dokładnie co o danej godzinie zostanie puszczone. Mimo tego korzystanie z internetowych rozgłośni jest prawdziwą przyjemnością.
Na zakończenie ciekawostka: jeśli lubimy często zmieniać rozgłośnie, warto dodać live365 do paska wyszukiwarek w Galeonie (dodając do ~/.galeon/bookmarks.xml linijkę podobną do tej: <site id=”6971″ name=”365″ url=”http://www.live365.com/cgi-bin/directory.c gi?searchdesc=%s” nick=”365″/>):


Przyjemnego słuchania!
Archiwalny news dodany przez użytkownika: arturs.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →