Netscape 6.1 już jest! Po tzw. próbnym release, które zniknęło z serwerów równie niespodziewanie, jak się pojawiło, na ftp.netscape.com można już znalezć pełną wersję Netscape 6.1. Jej autorzy pracowali przez ostatnie dziewięć miesięcy nad usuwaniem błędów w wersji 6.0 – błędów, które spowodowały, że duża część użytkowników tej przeglądarki została przy wersji 4.x lub przerzuciła się na Mozillę lub Galeona.

Co nowego w wersji 6.1? Przede wszystkim, jak zapowiadają jej twórcy, zwiększona stabilność oraz wydajność. Poza tym poprawiono program pocztowy oraz dodano automatyczne proponowanie wartości wpisywanych w formularze. Dodatkowo, jej użytkownicy mogą korzystać z funkcji AutoTranslate, dzięki której można automatycznie przetłumaczyć stronę zapisaną w jednym z podstawowych języków używanych w Europie.

Na razie, z wersji *niksowych, dostępna jest tylko edycja przeznaczona dla Linuksa, tak więc ja zostanę przy starszej adycji. Mam jednak nadzieję, że 6.1 jest rzeczywiście tak dobra, jak się głosi, i Linux dorobi się wreszcie porządnej przeglądarki stron www.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →