Flossmarket to nowo powstały serwis, którego misją jest wspieranie przedsiębiorców decydujących się na wykorzystywanie wolnego i otwartego oprogramowania w biznesie. Serwis jest platformą kontaktu kontrahentów rynku oprogramowania open source, pozwala na publikowanie zleceń i pomaga w znalezieniu odpowiedniego kontrahenta. Dla wykonawców flossmarket to przede wszystkim nowy kanał komunikacji z potencjalnymi klientami oraz sposób na promowanie swojej działalności.

W serwisie projekty open source reprezentowane są przez tzw. Tagi. Istnieją również Kategorie określające rodzaj pracy związanej z oprogramowaniem (np. wdrożenie, migracja, integracja, szkolenie itp). Każdy wykonawca posiada swój Profil – wizytówkę zawierającą podstawowe dane oraz przypisane tagi i kategorie określającą zakres jego działalności. Zleceniodawcy dodając swoje zlecenia również mogą przypisywać do nich tagi i kategorie. Pozwala to na jak najlepsze dopasowanie zlecenia do potencjalnego wykonawcy i automatycznie powiadomienie o nim zainteresowanych użytkowników.
Flossmarket powstał jako odpowiedź na zmieniające się trendy na rynku. W ostatnich latach otwarte oprogramowanie coraz częściej znajduje swoje miejsce w biznesie. Powstają nowe projekty dedykowane do rozwiązywania problemów przedsiębiorstw, istniejące – ewoluują i stają się doskonalsze. Wzrastająca liczba firm i korporacji zaczyna dostrzegać potencjał drzemiący w oprogramowaniu open source i wdraża te rozwiązania w swojej organizacji bądź u klientów. Do najbardziej znanych i rozpoznawanych systemów o otwartym kodzie źródłowym zaliczyć można projekty praktycznie z każdej dziedziny informatyki mającej zastosowanie w biznesie. Duży udział w rynku posiadają otwarte systemy e-commerce (Magento, Opencart, Prestashop), CMS (Drupal, Alfresco, WordPress) czy CRM (vTiger, SplendidCRM). Popularne są również otwarte projekty wspomagające pracę przedsiębiorstwa z dziedziny ERP, BI czy BPM.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Łukasz Jachymczyk.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →