Oddział Śląsk Polskiej Grupy Użytkowników Linuksa wraz ze Studenckim Kołem Naukowym Linuksa i Wolnego Oprogramowania zapraszają w czwartek 19 maja o godz. 17:00 do Rybnika na otwarty wykład pt. „AVR, Antylopa i Pingwin, czyli programowanie mikrokontrolerów w praktyce”.

W ramach wykładu zostanie przedstawione jak przy pomocy Linuksa i dostępnych dla niego narzędzi GNU, tworzyć oprogramowanie dla urządzeń opartych na tanich i łatwo dostępnych mikrokontrolerach z rodziny AVR. Prowadzący wykład – Tomasz Fortuna – zaprezentuje i omówi kod programów realizujących konkretne, początkowo elementarne, zadania. Pokaże w jaki sposób korzystać z dokumentacji oferowanej przez producenta urządzeń, omówi typowe problemy oraz pokaże ciekawe zastosowania mikrokontrolerów.
Do pełnego zrozumienia omawianych zagadnień niezbędna jest przynajmniej podstawowa znajomość języka C. Miejsce w którym odbędzie się prelekcja to sala 106, budynku dydaktycznego Centrum Kształcenia Inżynierów Politechniki Śląskiej przy ul. Rudzkiej 13A w Rybniku. Po wykładzie planowane jest nieformalne spotkanie członków Oddziału Śląsk PLUG i uczestników spotkania w jednym z pobliskich lokali.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: DarGrze.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →