Stefano Zacchiroli wybrany został nowym Liderem Projektu Debian. Oficjalne wyniki opublikował Kurt Roeckx z sekretariatu Debiana.

Zacchiroli z wynikiem 14,11 (sposób liczenia głosów opisany jest w Statucie Debiana, w części A.6) pokonał Woutera Verhelsta (9,62), Margaritę Manterolę (7,62) oraz Charlesa Plessy’ego (1,19). Ważny głos oddało 436 deweloperów, czyli niemal co drugi.
Kadencja nowego lidera rozpocznie się 17 kwietnia. Stanowisko przejmie po Steve’ie McIntyre’u, który pełnił tę funkcję przez dwie kadencje.
Stefano Zacchiroli (zack) deweloperem Debiana jest od 2001 r. Przez kilka pierwszych lat był trochę zdystansowany od Debiana — nie angażował się w życie Projektu (dyskusje na IRC-u, deweloperskich listach dyskusyjnych), po prostu zajmował swoimi pakietami. Sytuacja zmieniła się po wystawie LinuxTag w 2004 r. — odkrył wtedy, że Debian to również fascynująca społeczność i zaangażował się w jego życie wewnętrzne.

Stefano Zacchiroli
Fot. 1. Stefano Zacchiroli, nowy Lider Projektu Debian
Zacchiroli pracował (i pracuje) m.in. nad systemem śledzenia pakietów (PTS), językiem OCaml, wniósł niemały wkład do zestawu skryptów devscripts, vima (choć zaczął używać Emacsa) czy modułów Pythona do obsługi plików typowych dla Debiana. Pod jego pieczą znajduje się wiele innych pakietów. Jako AM zajmuje się wprowadzaniem nowych członków do społeczności Debiana, dwóch z czterech jego podopiecznych zostało już deweloperami Debiana.
Ma włoskie korzenie, obecnie mieszka w Paryżu. Posiada stopień naukowy doktora w dziedzinie informatyki. Prowadzi badania na Université Paris Diderot, głównie przy projekcie Mancoosi.
Zacchiroli kandydował (bez sukcesu) na Lidera Projektu w zeszłym roku.
Gratulujemy zwycięstwa i życzymy owocnej kadencji.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: azhag.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →