W połowie maja ruszyły prace organizacyjne związane z siódmą edycją Jesieni Linuksowej. Od dziś rozpoczyna się przyjmowanie zgłoszeń wykładów i prezentacji, które pojawią się w agendzie tegorocznej edycji konferencji.

Ten rok przynosi wiele zmian – począwszy od miejsca spotkania, poprzez zasady zgłaszania referatów, ulgi dla wykładowców, na mailu kontaktowym organizatorów kończąc. Impreza odbędzie się między 2 a 4 października w Ośrodku Turystyczno-Wypoczynkowym Jodłowy Dwór w miejscowości Huta Szklana, tuż obok bramy do Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Nowością mają być w tym roku Lightning Talks, czyli blok krótkich wystąpień, w których mówcy naświetlają nowe tematy, zamiast obszernie je referować. W planach przewiduje się również czas na zwiedzanie okolicy, bo wokół jest tym razem naprawdę wiele do obejrzenia.
Jak wcześniej pisaliśmy, zmieniają się zasady zgłaszania wystąpień i referatów. Po pierwsze, na adres: jesien (-a-) linux.rybnik.pl należy wysłać propozycję wystąpienia, zawierającą:

  • imię i nazwisko,
  • propozycję nazwy wystąpienia,
  • jedną z form: prelekcja, warsztat, inna (podać jaka),
  • orientacyjny czas trwania wystąpienia,
  • 2 lub 3 zdania streszczenia,
  • informację, ile wykładów jednocześnie prelegent może przygotować (jeśli więcej niż jeden),
  • kilka słów o swoich dotychczasowych dokonaniach w dziedzinie wykładów lub warsztatów.

Wstępna kwalifikacja będzie miała miejsce zaraz po nadesłaniu tematu. Jeśli uzyska pozytywny wynik, autor zostanie poproszony o nadesłanie pełnej treści swojego wystąpienia, do zamieszczenia w broszurze jesiennej. Na nadesłanie tego materiału będzie czas do 30 czerwca br. dla wszystkich.
Ostateczna lista wystąpień opracowana zostanie na podstawie nadesłanych referatów, a nie – jak dotychczas – streszczeń. Jest jednak o co walczyć: organizatorzy chcą wrócić do zasady z Jesieni '2006, kiedy to osoby, które wystąpiły z prelekcją, otrzymały całkowity zwrot kosztów pobytu.
Oprócz pełnych prelekcji, organizatorzy czekają również na zgłoszenia 5-10 minutowych mów w ramach Lightning Talks. Tu wystarczy podanie imienia, nazwiska, tematu oraz 2-3 zdaniowego streszczenia.
Agenda w pełnym kształcie powinna być znana w pierwszych dniach lipca, jednak wiele zależy od prelegentów. Wówczas zostanie też uruchomiona rejestracja uczestników. Szczegóły na temat czasu i miejsca imprezy są dostępne jak zwykle na stronie internetowej jesien.linux.org.pl.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: DarGrze.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →