PyPy – interpreter pythona napisany w pythonie. Celem projektu jest dostarczenie lepszego i szybszego interpretera Pythona niż CPython, jednocześnie nie używając C ani żadnego niskopoziomowego języka. Prezentacja przedstawi motywacje towarzyszące stworzeniu nowego interpretera Pythona, wysokopoziomowy rzut oka na architekturę oraz na możliwości szybkiej interpretacji dynamicznych języków. Jednym z ciekawszych aspektów będzie prezentacja dynamicznej kompilacji Pythona (*JIT* – just in time compilation), która sama napisana jest w pythonie. Prezentacja nie zakłada uprzedniej znajomości pythona i jest skierowana do wszystkich zainteresowanych implementacją dynamicznych języków.

W dniach 7-14 lutego odbędzie się na terenie Politechniki Wroclawskiej sprint PyPy. *Sprint* – jest to krótka (w tym wypadku tydzień) sesja intensywnego programowania, często w wykonaniu pair programming. Jest to również wyśmienita okazja do spotkania z developerami i wdrożenia się do projektu. Lokalizacja sprintu, Politechnika Wrocławska, Zintegrowane Centrum Studenckie, Wybrzeże Wyspiańskiego 23-25, budynek C-13, sala 3.01.
Całość poprowadzi Maciej Fijałkowski, który jest core developerem projektu PyPy. Uczestniczy i rozwija wiele aspektów związanych z projektem. Wygłaszał wykłady na wielu międzynarodowych konferencjach pythonowych, między innymi PyCon, RuPy czy EuroPython.
Więcej na ten temat:

Archiwalny news dodany przez użytkownika: organizatorzy.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →