Jesień Linuksowa to jedna z imprez, na którą trzeba się wcześniej zarejestrować. Jak na razie każdy ośrodek chce opłat za pobyt, ma też ograniczoną pojemność sal wykładowych. Dla osoby, która w porę się nie zarejestrowała i nie opłaciła pobytu, wejście na prelekcje to problem nie do przeskoczenia. Takie przypadki powtarzają się, bo zainteresowanie przewyższa możliwości ośrodka.
W tym roku miejsc brakło na początku września. Co można zrobić w takim przypadku?

Na szczęście organizatorzy przygotowali odrębny cykl wykładowy. Rozpocznie się on w budynku Politechniki Śląskiej w Rybniku, przy ul. Rudzkiej 13 (na terenie kampusu), rankiem, w piątek 26 września. Jego program to co prawda nie komplet wykładów, ale zawiera „folk w pigułce” – większość pozycji znajdzie się również w głównej agendzie imprezy. Program prelekcji przedstawia się następująco:

  • 9:00 – O Pingwinie w domowym kinie. Telewizja, filmy i zdjęcia na dużym ekranie. Elisa, MythTV i inne pakiety oprogramowania typu Media Center.
  • 10:00 – Linux w urzędzie na przykładzie projektu SEKAP. Koncepcja, sprzęt i oprogramowanie typu OpenSource – Linux jako platforma komunikacyjna w śląskiej administracji.
  • 11:00 – Rozwój systemów IT w Narodowym Archiwum Cyfrowym na przykładzie ZoSIA. Zintegrowany System Informacji Archiwalnej w archiwach państwowych. Otwartość w polskiej budżetówce, w skali makro.
  • 12:00 – Automatyczne wyszukiwanie komputerów i usług. Techniki automatycznego adresowania IP i odnajdywania maszyn, które świadczą w sieci określone usługi.
  • 13:00 – lighttpd – szybkość i prostota. Prosty serwer WWW, używany w Wikipedii, YouTube czy meebo. Konfiguracja, przechodzenie z innych serwerów (np. Apache).

Na otwarte prelekcje będzie można przyjść w każdej chwili, bez uciążliwej rejestracji i wnoszenia jakichkolwiek opłat. Warto więc wygospodarować jeden dzień urlopu. Szczegóły na temat imprezy oraz informacje o dojeździe można znaleźć w internecie pod adresem: jesien.linux.org.pl.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: DarGrze.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →