Zakończona niedawno w San Francisco konferencja LinuxWorld Conference and Expo utwierdziła tylko analityków w swoich prognozach, że rozwiązania oparte na platformie Linux są na tyle dojrzałe, że mogą w wielu dziedzinach z powodzeniem konkurować z rozwiązaniami komercyjnymi.
Przedsiębiorstwa oceniają rozwiązania Open Source pod kątem kosztów początkowych, TCO, niezawodności i funkcji – tak samo jak produkty komercyjne – stwierdza analityk IDC Matt Lawton. Obawy o poziom pomocy technicznej i potencjalnych roszczeń patentowych schodzą na daleki plan.

Software to software i sprawy takie jak funkcjonalność i niezawodność są najważniejszymi atrybutami – niezależnie od tego czy jest to Open Source czy nie. Dodatkowym atutem jest to, że Open Source pozwala zmniejszyć koszty, czasem bardzo znacznie, związane z tworzeniem rozwiązań IT. Jednocześnie, coraz częściej rozwiązania OSS są wykorzystywane i/lub integrowane z rozwiązaniami komercyjnymi praktycznie we wszystkich segmentach rynku: desktopach, serwerach, czy urządzeniach mobilnych.
Przychody z wdrożeń rozwiązań OSS sięgnęły w 2006 około 1.8 mld USD i przewiduje się, że będą rosły około 26% rocznie sięgając około 5.8 mld $USD w 2011.

LinuxWorld – święto Linuksa – garść informacji w języku polskim nt konferencji.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: ptad.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →