Pozwoliłem sobie podnieść komentarz Macieja Greli do rangi news – bo uważam, że sprawa jest godna uwagi. Jak pisze autor: „Wysłałem niedawno maila (inspiracja z http://www.noooxml.org/delegations) do Polskiego Komitetu Normalizacyjnego opisującego sytuację z OOXML i nakłaniającego do zagłosowania przeciwko wprowadzeniu tego standardu. Niestety, odpowiedź jaką otrzymałem bardzo mnie zaniepokoiła.”
Aktualizacja: Marcin Maj z serwisu DI podesłał informację, że apel w tej sprawie był już wystosowany wcześniej Polskie firmy przeciwko standaryzacji OOXML. Teraz kiedy już wiadomo, że OOXML nie spełnia wymogów aby stać się standardem warto aby te firmy ponownie przedstawiły swoje stanowisko i wystosować je także do instytucji, których przedstawiciele zasiadają w komisjach KT 171 i KT 182 – wypracowujących stanowisko w tej sprawie.

Szanowny Panie!
Decyzję KT dotyczącą głosowania w sprawie ISO DIS 29500, PKN prześle w terminie. Stanowisko to jest aktualnie wypracowywane wspólnie w KT 171 i KT 182.
PKN otrzymał znaczną ilość listów popierających wprowadzenie normy, przy niewielkiej liczbie będących przeciw. Cała dokumentacja przychodząca do PKN jest na bieżąco przekazywana do KT, gdzie jest przygotowywane stanowisko Komitetu Technicznego (z uwagami, bo takie są rzygotowywane), Polski Komitet Normalizacyjny przekaże je do ISO/IEC JTC1/SC34 jako stanowisko Polski.

Z poważaniem
Marek Kaliński
Dyrektor ZIT

Jak z tego wnioskuję, łapki M$ już zaczęły mieszać w kotle i wysyłać listy wychwalające tego gniota. My również powinniśmy przystąpić do działania. Adres PKN to pl.isonb@pkn.pl – każdy wysłany list liczy się bardziej niż 100 podpisów na jakichkolwiek petycjach :). Jeżeli ktoś chce mieć jakiś list na wzór chętnie wyślę swój. Choć pewnie nie jest idealny myślę, że może komuś pomóc sformułować własne myśli.

Maciej Grela
Archiwalny news dodany przez użytkownika: ptad.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →