W dniach 30 czerwca – 1 lipca zespół Aviary.pl organizuje pierwszy na świecie weekend tłumaczenia Mozilla Developer Center (MDC).
Pomysł jest prosty: spotykamy się w sobotę i niedzielę o 10:00 na IRC (kanał #aviarypl na irc.mozilla.org), skupiamy na danej kategorii lub temacie, i pomagając sobie wzajemnie, tłumaczymy i poprawiamy wybrane artykuły. Wewnątrz zespołu nazwaliśmy takie wydarzenia “sprintami”, które docelowo mają uzupełniać ciągłą i codzienną pracę ochotników, którzy pod kierunkiem Tomka Sokoła, tłumaczą od 2 lat polskie MDC.

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Zaczynamy od dokumentacji JavaScript. Przygotowaliśmy listę artykułów, które chcielibyśmy przejrzeć i poprawić.
Taki model pracy jest szczególnie skierowany do wszystkich osób, które nie mają dużo wolnego czasu, ale mają energię i chcą pomóc. Nawet mając jedynie godzinę wolnego czasu, możecie przyłączyć się do nas w ten weekend i zrobić coś dobrego 🙂 Nie jest wcale konieczna znajomość języka angielskiego – czytanie gotowych tłumaczeń i poprawianie stylistyki to jedno z zadań, które wymaga przede wszystkim dobrej woli, a jest nam bardzo potrzebne.
Wierzymy, że takie sprinty dadzą nam szansę pracować z ludźmi spoza zespołu i maksymalnie wykorzystać energię dobrej woli, a Wam dadzą szansę przyłączyć się i pomóc nam w naszym projekcie bez żadnych zobowiązań i przy minimalnych kosztach wdrożenia się w model pracy.
Będzie dużo dobrej, wspólnej zabawy, a dla aktywnych planujemy mozillowe gadżety 🙂 Więcej informacji: wiki zespołu Aviary.pl.
Do zobaczenia w ten weekend!
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Stanisław Małolepszy.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →