Mozilla opublikowała szkic kalendarza wydawania trzeciej edycji swojej flagowej przeglądarki internetowej Firefox. Wczoraj ukazała się czwarta wersja alfa. Na maj i czerwiec przewidziane są jeszcze alfy, piąta i szósta, natomiast pierwszą wersję beta zaplanowano na koniec lipca. Plany kończą się na wrześniowej drugiej becie, po której będą pojawiać się, w zależności od potrzeb, kolejne wersje beta i release candidate.

W dokumencie wymagań nowej wersji zwraca uwagę niższy priorytet przyznany obsłudze „wariantów Linuksa”. Wersje dla Windows i MacOS X zostały oznaczone jako „obowiązkowe”, natomiast linuksowa – tylko jako „wysoce pożądana”. Może to dziwić, trudno sobie bowiem wyobrazić scenariusz, w którym linuksowa wersja przeglądarki nie ukazuje się, albo nawet ukazuje się z opóźnieniem wobec wersji pod Windows albo MacOS-a.
Z drugiej strony, cieszy wsparcie dla polskiej lokalizacji, która znalazła się w grupie siedmiu lokalizacji o najwyższym priorytecie. Wypada tylko pogratulować i podziękować osobom, których pracy to zawdzięczamy.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: rcz.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →