Zainteresowanie wolnym oprogramowaniem oraz darmowymi alternatywami dla systemu operacyjnego z rodziny Okienek ciągle wzrasta. Ze względu na coraz większe zapotrzebowanie społeczeństwa, jak i brak jakiejkolwiek promocji Linuksa w rejonie lubelskim, postanowiliśmy zorganizować I Dzień Linuksa. Mając wsparcie dyrekcji I LO im. St. Staszica jako uczniowie tej szkoły mogliśmy bez problemu wyjść z taką inicjatywą.

I Dzień Linuksa ma na celu ukazanie korzyści z używania darmowego systemu oraz zaprezentowanie prostoty instalacji i codziennego użytkowania. Przez praktyczną formę tej imprezy, pragniemy dotrzeć do osób niemających wcześniej styczności z Linuksem, jak i zainteresowanych zgłębianiem się w jego tajniki.
Za jeden z głównych celów stawiamy sobie przełamanie bariery przejścia na inny system, jaka istnieje w zwykłych użytkownikach komputera. Komputer nie jest ściśle połączony z systemem, który po wcześniejszym zapłaceniu, domyślnie dostajemy z zakupionym komputerem. Wiele osób nie ma świadomości, że można wykorzystywać darmową alternatywę, która w niczym nie odbiega od swojego komercyjnego odpowiednika.
W czasie Dnia Linuksa zostanie przedstawiona krok po kroku instalacja i wstępna konfiguracja systemu do różnorakich zastosowań takich jak praca w biurze, korzystanie z Internetu, czy różnie rozumiana rozrywka. Każdy uczestnik będzie mógł wyjść z tej imprezy bogatszy o wiedze i umiejętności, ale także i płytę z Linuksem, z której po powrocie do domu będzie mógł na własnym komputerze zainstalować ten system.
Chcąc uciec od stereotypu, że Linux jest to system tylko i wyłącznie dla profesjonalistów, mamy zamiar pokazać wszystko bardzo prosto i przystępnie, nawet dla osób mniej obeznanych w sprawach komputerowych.
Na Dzień Linuksa może przyjść każdy, a odbędzie się on 13 kwietnia w I LO im. St. Staszica w Lublinie przy al. Racławickich 27. Start imprezy przewidziany jest na godzinę 10.30. Wszystkich chętnych i nieprzekonanych jeszcze do alternatywnego systemu operacyjnego, bardzo serdecznie zapraszamy.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Organizatorzy.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →