Przekazujemy naszym czytelnikom nadesłane nam przez p. Małgorzatę Burnecką zaproszenie na warsztaty organizowane w ramach projektu „(r)ewolucja v2.0”, dotyczące praktycznego wykorzystania narzędzi wolnej kultury.

Witam.
Zapraszam serdecznie do udziału w warsztatach organizowanych w ramach projektu „(r)ewolucja v2.0” dotyczących praktycznego wykorzystania narzędzi wolnej kultury – takich jak wolne oprogramowanie oraz wolne licencje – w zakresie tworzenia multimediów.
Jak korzystać z narzędzi wolnej kultury?
warsztaty multimedialne, 21-22 marca 2007, Wrocław
Podczas dwóch spotkań warsztatowych podejmiemy próbę zbudowania pełnego środowiska pracy artysty multimedialnego – tworzenia, rejestracji i przetwarzania muzyki oraz materiałów wideo. Poruszać się będziemy w systemie operacyjnym Ubuntu Linux i pracować na kilku wybranych wolnych programach: Audacity (edytor dźwięku); Ardour (digital audio workstation); Blender (pakiet do tworzenia grafiki i animacji 3D); Jahshaka (nieliniowy edytor wideo).
W trakcie warsztatów zarejestrowany zostanie utwór muzyczny oraz krótki materiał filmowy, które poddamy wszystkim koniecznym etapom produkcji, aby osiągnąć pełnowartościowy efekt finalny. Podczas warsztatów omówimy i przedyskutujemy podstawowe rodzaje wolnych licencji: Creative Commons, Gnu FDL, GNU FAL; rozważymy, jak można je wykorzystać do publikacji oraz jak korzystać z dóbr już na nich opublikowanych w celu tworzenia własnych prac (niekoniecznie wolnych).
Aby mieć możliwość pracy z żywym artystycznym tworzywem, do udziału w warsztatach zaproszeni zostali gościnnie muzycy z zespołu KredenZ oraz visual artist: Toyotaka Ota. W związku z tym część warsztatów prowadzona będzie w języku angielskim.
Udział w warsztatach jest nieodpłatny, uczestniczyć w nich może każdy chętny.
Ilość miejsc dla uczestników jest ograniczona!
Zgłoś się: konferencja@wbz.uni.wroc.pl
W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko oraz krótką autoprezentację.
Wszyscy uczestnicy otrzymają pisemne potwierdzenia udziału w warsztatach.
Warsztaty odbywać się będą 21 i 22 marca 2007, w godz. 17:00-20:00 w Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Strażnicza 1-3, Wrocław
Informacje o warsztatach i projekcie „(r)ewolucja v2.0” dostępne są na stronie: http://r-ewolucja.pl.

W ramach projektu „(r)ewolucja v2.0” w dniach 23-24 marca odbędzie się także konferencja naukowa pt. „Dynamika kultury a (r)ewolucja własności intelektualnej”. Wszystkich studentów i pracowników naukowych zapraszamy do zgłaszania propozycji referatów (deadline: 12 marca 2007) i/lub dyskusji, które będą miały miejsce podczas konferencji.

Archiwalny news dodany przez użytkownika: rcz.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →