Na trzy dni, od 8. do 10. marca, Kraków zmieni się w centrum polskiej informatyki. A to za sprawą trzeciego już Studenckiego Festiwalu Informatycznego. W Hali Sportowej Akademii Ekonomicznej ponad dwa tysiące słuchaczy z całej Polski weźmie udział w 21 wykładach poświęconych takim tematom jak Web 2.0, języki dynamiczne czy algorytmika.

Zakres poruszanych tematów jest bardzo szeroki i każdy, w tym nieprofesjonalista, znajdzie dla siebie cos pasjonującego. Festiwal rozpocznie prelekcja „Roboty antropomorficzne” profesora Ryszarda Tadeusiewicza. Spotkanie w Krakowie zaszczycą swoją obecnością sławy świata informatyki, m.in.: Lukas Renggli, Michael Foord, Jacek Laskowski. Lukas Renggli opowie o Seaside – frameworku do tworzenia zaawansowanych aplikacji webowych w Smalltalku, Michael Foord przedstawi tworzenie aplikacji WinForms za pomocą IronPythona, a Jacek Laskowski wygłosi prelekcję na temat Apache Geronimo v2, serwera aplikacyjnego Java EE 5. Poza tym usłyszeć będzie można dobre rady na temat projektowania zabezpieczeń sieciowych, jak i budzący zaciekawienie samą nazwą wykład o informatyce, która naśladuje naturę. Warto też zwrócić uwagę na wykład Grega Badrosa, który opowie do systemie reklam kontekstowych Google Ads, oraz Vahe Amirbekyana który przedstawi kulisy internetowego giganta aukcyjnego eBay.
Oprócz naukowców i znanych programistów wśród prelegentów znajdują się także studenci – Karol Wróbel zaprezentuje mobilny klaster oparty o Gentoo Linux + OpenMosix a Andrzej Bożek przedstawi prototypowy zestaw komunikacyjny OPC DA klient – serwer oparty o platformę .NET i system uruchomieniowy z mikrokontrolerem ATmega128.
Trzecia edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego, zorganizowanego przez grupę studentów z kół naukowych informatyki czterech krakowskich Uczelni: Akademii Ekonomicznej, Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego, będzie świetną okazją do wymiany doświadczeń, wzięcia udziału w licznych debatach i dyskusjach z uznanymi specjalistami z branży IT, a co najważniejsze pogłębienia swojej wiedzy na temat najnowszych, często nie poruszanych w ramach studiów, technologii i rozwiązań informatycznych. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do rejestrowania się na stronie festiwalu, gdzie znajduje się agenda oraz wszelkie informacje na temat imprezy. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne dla wszystkich.
Do zobaczenia w Krakowie!
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Przemysław Kulczycki.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →