Jak podaje portal gazeta.pl, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego podpisała z firmą Microsoft umowę o współpracy w zakresie bezpieczeństwa, mającą na celu między innymi współpracę administracji publicznej z Microsoftem w przypadku ataku wirusów lub innych zagrożeń sieciowych.

Szef ABW – Bogdan Święczkowski, odpowiadający między nnymi za teleinformatyczne bezpieczeństwo państwa – nie chce ujawnić szczegółów umowy, podając tylko, że „ABW na tym korzysta”. Jak twierdzi Zbigniew Wassermann – koordynator ds. służb specjalnych – umowa nie pociąga żadnych kosztów dla państwa, za to w przypadku ataku wirusów na sieć informatyczną pozwala korzystać z pomocy specjalistów Microsoftu, daje dostęp do aktualizacji zabezpieczeń oraz zapewnia udział w odpowiednich szkoleniach. A dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft Marek Roter podkreślił bardzo dobrą współpracę firmy z administracją rządową.
Na razie na stronach ABW brak informacji na temat faktu podpisania umowy, być może pojawi się taka informacja później. Na razie można tylko domniemywać, co zawiera owa umowa, dlaczego została zawarta i po co. Można podejrzewać, że chodzi m.in. o Government Security Program, w ramach którego rządy mogą uzyskać większą kontrolę nad używanym oprogramowaniem z Redmond, otrzymując np. częściowy dostęp do kodów źródłowych.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: jata.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →