Powstała nowa polska miniaturowa dystrybucja Linuksa – LinOS. Firma OpenOffice Polska, która przygotowała system, znalazła dla niego niszę, jaką jest względnie niewielki (obraz płyty zajmuje 302,5MB) LiveCD służący wyłącznie do przeglądania Internetu.

Płyta z systemem zawiera oprogramowanie pozwalające na połączenie z Internetem przez Ethernet, WIFI, Neostradę, NET 24 Netii, modem kablowy lub usługę Blueconnect. Do tego dodano przeglądarkę Firefox 2.0 i przeglądarkę plików PDF – i to w gruncie rzeczy wszystko, czego potrzeba do „serfowania”.
Twórcy postawili na bezpieczeństwo jako na podstawowy walor dystrybucji. System z płyty możemy uruchomić zawsze i wszędzie, gdy chcemy uzyskać bezpieczny dostęp do Sieci – i za każdym razem będziemy mieli, oczywiście, taki sam, świeży system, niezależnie od tego, na jakie niebezpieczeństwa wystawiliśmy się podczas poprzedniej sesji. Ściągnięte dane możemy zaś zawsze zapisać na pendrivie.
Pomysł na pewno wart wypróbowania, zwłaszcza, gdy coraz więcej naszych danych przenosi się w sieć i jest osiągalnych przez rozbudowane serwisy webowe.
Producent zapowiada uruchomienie mirrorów już w tym tygodniu.
Lista mirrorów, z których można ściągnąć system, jest już dostępna i na bieżąco aktualizowana.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: rcz.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →