Na liście dyskusyjnej społeczności OpenMoko pojawił się zgrubny harmonogram wprowadzania telefonu do produkcji. OpenMoko, będący, jak twierdzą twórcy, pierwszą na świecie zintegrowaną platformą komunikacyjną o otwartym kodzie źródłowym, wyposażony m.in. w dotykowy ekran o rozdzielczości VGA (480×640) i odbiornik GPS, wydaje się być ciekawą konkurencją dla „zamkniętego ogrodu”, jakim okazuje się być Apple iPhone.

„Faza zerowa” wprowadzania OpenMoko do produkcji ma się rozpocząć 11 lutego, gdy wybrani członkowie społeczności deweloperów otrzymają darmowe egzemplarze telefonu do testów. Miesiąc później rozpocznie się faza pierwsza, w której będzie można kupić telefon przez Internet za jedyne $350 plus koszty przesyłki.
Dwie pierwsze fazy skierowane są głównie do deweloperów open source, którzy przez kolejne pół roku będą mogli pomóc w rozwoju produktu i usuwaniu błędów. Początek drugiej fazy, podczas której OpenMoko będzie dostępny już dla szerszej publiczności również w sklepach, planowany jest na 11 września 2007.
Ten cykl produkcji ma się powtarzać corocznie, skutkując coraz to nowszymi wersjami sprzętu i oprogramowania.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: rcz.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →