Pamiętacie Open Source Development Labs (OSDL) i Free Standards Group (FSG)? Jeśli tak, to pora przyzwyczaić się do nowej sytuacji. Dziś ogłoszono połączenie OSDL i FSG w jedną Linux Foundation. Nowa, zrzeszająca ponad 70 członków, organizacja będzie zajmować się promocją, ochroną i standaryzacją Linuksa, nie zaprzestanie też sponsorowania prac nad jego kernelem. Wśród jej założycieli są m.in. Fujitsu, Hitachi, HP, IBM, Intel, Nec, Novell i Oracle, przewodzić jej będzie Jim Zemlin, były szef FSG.

Powstanie fundacji jednoczącej dwa duże ośrodki pracujące nad rozwojem Linuksa wydaje się być dobrą wiadomością. Dzięki połączeniu sił, jest szansa na zwiększenie tempa rozwoju tego systemu operacyjnego oraz jego dalszą standaryzację. Są to podstawowe warunki utrzymania jego konkurencyjności na tak dynamicznie rozwijającym się rynku, jak rynek IT – zwłaszcza w okresie zintensyfikowanej kampanii promującej nowe dokonania głównego konkurenta.
Nowa fundacja jest otwarta na kolejnych członków chcących włączyć się w jej prace – więcej informacji na ten temat można znaleźć na jej stronach.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →