8 stycznia, na Consumer Electronics Show w Las Vegas, Nokia zaprezentowała nowe wcielenie swojego tabletu internetowego opartego o system Linux. N800 ma kolorowy ekran dotykowy o rozdzielczości 800×480 a łączność z siecią zapewnia karta WiFi oraz interfejs Bluetooth 2.0. Tablet jest wyposażony w duży zestaw programów: między innymi Operę 8 z wtyczką Flash 7, Google Talk, klienta poczty, czytnik RSS, przeglądarkę PDF, oraz odtwarzacz multimediów.

N800 wyposażony jest w kamerkę VGA, dwa gniazda na pamięć SD i wbudowane stereofoniczne głośniki.
W porównaniu do poprzednika, zmodernizowano platformę sprzętową, między innymi zwiększono pamięć RAM (do 128MB) i wewnętrzną pamięć flash (do 128MB).
N800 działa pod kontrolą Internet Tablet OS 2007, który jest zmodyfikowaną wersją Debiana. W system wbudowane są także takie otwarte komponenty jak D-BUS, GTK+ i GStreamer. Całość uzupełnia otwarta platforma dla programistów Maemo, dzięki której każdy może tworzyć własne programy i rozszerzenia. Od momentu uruchomienia tego projektu uzbierał się już całkiem pokaźny zestaw dodatkowych aplikacji.
W serwisie YouTube można obejrzeć N800 w akcji.
Niestety Nokia nie planuje sprzedaży tego urządzenia w naszym kraju, tak więc pozostaje jedynie możliwość zakupu on-line. Cena nowego modelu w sklepie internetowym producenta wynosi €335. Podobnie jak przy wprowadzaniu N770, dostępnych jest także 500 sztuk nowych urządzeń w cenie €99 dla „wybranych developerów open source” w ramach Developer Device Program.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Andrzej Polatyński.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →